Flor de Cana 130th Anniversary Rum 45% 0,7L v kazete

Kód: E477
Značka: Flor de Cana
€90,10 / ks €75,10 bez DPH
Na objednávku

Luxusný rum, ktorý vznikol pri príležitosti 130. výročia značky Flor de Cana.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Flor de Cana 130th Anniversary je luxusný nikaragujský rum, ktorý vznikol pri príležitosti 130 výročia značky Flor de Cana. Vyrába sa z melasy z cukrovej trstiny, ktorá sa pestuje a spracováva na vlastnej plantáži spoločnosti pri sopke San Cristóbal. Rum sa destiluje päťkrát v piatich kolónových destilačných prístrojoch, ktoré sú poháňané parou z bioplynu z cukrového mlyna. Alkohol dozrieval 20 rokov v dubových sudoch po bourbone. Vyznačuje sa intenzívnou vôňou, v ktorej sa miešajú tóny orechov, korenia, muškátového orieška, kakaa a sladkého drievka. Chuť je plná, sladká a komplexná s náznakmi hrozienok, sušeného ovocia, vanilky, karamelu, korenia a čokolády. V dlhomhrejivom závere cítiť náznaky dubového dreva a karamelu.

Nápoj je zabalený v elegantnom darčekovom balení a etiketa na fľaši, okrem základných údajov, nesie podpis majstra Tomasa Cano, ktorý sa umeniu výroby rumu venuje už viac ako 35 rokov. Limitovaná edícia je dostupná len v obmedzenom množstve, preto máte skvelú príležitosť (ktorá sa už nebude opakovať) ochutnať niečo výnimočné a vzácne. 

Rum vyrába spoločnosť Compañía Licorera de Nicaragua, S.A, ktorú založil taliansky dobrodruh Alfredo Francisco Pellas Canessa. Svoju prvú pálenicu postavil v roku 1890 pri sopke San Cristóbal v Nikarague. Spoločnosť prekonala v priebehu rokov mnohé nástrahy ako zemetrasenia, vulkanické erupcie, občianske vojny i letecké nešťastie. Napriek tomu funguje dodnes ako nezávislý rodinný podnik. Spoločnosť je známa najmä tým, že alkohol vyrába udržateľným spôsobom, čoho dôkazom sú certifikáty „Carbono Neutral“ a „Fair Trade“. Okrem toho pracovníci zasadia ročne až 50 000 stromov a to už od roku 2005. Compañía Licorera de Nicaragua sa môže popýšiť aj oceneniami ako „Najlepší výrobca rumu na svete“ od IWSC v Londýne a „Najlepšia pálenica na sveteod International Rum Conference v Madride.Farba: Tmavá jantárová

Vôňa: Intenzívna vôňa s tónmi orechov, korenia, muškátového orieška, kakaa a sladkého drievka.

Chuť: Plná, sladká a komplexná chuť s náznakmi hrozienok, sušeného ovocia, vanilky, karamelu, korenia a čokolády.

Záver: Dlhý, hrejivý a vyvážený záver s náznakmi dubového dreva a karamelu.


 

Dodatočné parametre

Kategória: V kazete
% Alkoholu: 45
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Nikaragua
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kazete
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Flor de Caña - V Generaciones

Flor de Caña 130th Anniversary – Top Ten Rums

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Flor de Cana rum

Rum Flor de Caña bol prvýkrát vyrobený v roku 1890 v meste Chichigalpa, Nikaragua. V tých dobách sa mladým rumom oslavovalo ukončenie zberu cukrovej trstiny. Lepšie chutiace staršie rumy si ukladali a užívali majitelia továrne na spracovanie cukrovej trstiny. Keďže kvalita starených rumov sa rozšírila aj medzi bežných ľudí, bola v roku 1937 založená firma Compañia Licorea de Nicaragua, ktorá sa práve zamerala na produkciu kvalitných starených rumov. Flor de Caña je vedúcou značkou rumov v Strednej Amerike. Vyrába sa v meste Chichigalpa v Nikarague výhradne z prírodných surovín a je to päťkrát destilovaný rum. Je starený metódou Slow-Aged™ v sudoch z amerického bieleho duba, v ktorom predtým zreli americké bourbon whisky. Flor de Caña sa vyrába časom overenou metódou a podľa pôvodnej rodinnej receptúry. Tradične vysoká kvalita priniesla pre rumy Flor de Caña viac ako 100 medzinárodných ocenení za kvalitu a chuť.