O nás

Kto sme?

ezgif.com-gif-maker (4)

Sme dvaja kamaráti, ktorí si radi vychutnávajú dobré pitie a pre ktorých nejde len o obyčajný „chlast“.

Nie sme žiadna superliga, nezdedili sme alkoholové impérium, ani sme nemali šamana, ktorý by nás bezpečne a bezbolestne previedol tajomstvami podnikania. No máme v sebe zvláštny generátor myšlienok a motor, ktorý nás poháňa pri ich realizácii.

 

Sme Roman a Jakub vo svete alkoholu.


Ako to celé začalo?

Je to až úsmevné, keď sa zamýšľam nad tým, ako funguje naše podnikanie. Všetko tak nejak hŕŕŕ, veľa práce „na kolene“. Často to u nás beží asi takto: myšlienka – nápad – myšlienka – nápad – realizácia. Ale aby som nepredbiehal.

Flame logo Obaja sme sa zo začiatku motali v slovenskom gastro sektore. Kubo pred pár rokmi vlastnil podnik, ktorý sa v časoch svojej slávy volal Flame Music Bar, ja som robil čašníka a barmana.

Takže obaja stále na nohách, kolotoč dlhých a dlhších týždňov, život od výplaty k výplate. Obidvaja sme si popri práci privyrábali na letných festivaloch. Festivalový ruch, zábava, hudba, alkohol a dobrá partia nás sprevádzali na rôznych akciách po Slovensku asi osem rokov. Až prišiel zlom a rozhodli sme sa zúročiť svoje skúsenosti.

Urobíme si vlastný festivalový stánok s alkoholom! Nakúpili sme tovar, vybavenie na základné fungovanie, a dohodli sme si šesť akcií, na ktorých sme chceli s naším novým nápadom zažiariť. Celkovo sme stihli „až“ jednu. Dopadla na nás totiž bomba s názvom COVID-19. Takže, ako sa hovorí, utopili sme peniaze v alkohole. Doslova a do písmena. Navyše sme v rovnakom čase prišli aj o prácu, keďže celé gastro ľahlo popolom. Rovnako ako naša skvelá festivalová prvotina.

Jednoducho, celkom zúfalá situácia. Ako správny Slovák som si teda sadol na gauč, otvoril si pivko a vyložil si nohy (na škatule s alkoholom, ktoré sme nemali kde skladovať, takže mi zavadzali uprostred obývačky).

Trvalo to asi pol pivka, kým prišiel nápad, ako sa tej hory alkoholu zbaviť: „Spravíme rozvoz!“ Zhruba o týždeň sme už nakladali prvé auto pre kuriéra, ktorý mal pendlovať po Bratislave a rozpredávať to, čo mi ležalo doma v obývačke. A urobili sme to akurát v správnom čase – presne na začiatku rozvozového boomu.

 Náš prvý – „luxusný sklad“, bol v garáži Jakubovho otca, neďaleko ich domu. Za zarobené peniaze sme si kúpili staršiu dodávku a samozrejme tovar, ktorý bol za stále lepšiu a lepšiu cenu. Jednoducho, idylka.

Netrvalo však dlho, kým sme zistili, že v našom sklade – garáži sa nedá existovať. Cez zimu si tu človek musel obliecť minimálne dve bundy a v lete v ňom nikto nevydržal viac než päť minút. Stáli sme teda pred otázkou, kam sa posunieme ďalej. Bolo to práve v období, keď mohlo gastro na chvíľu znovu ochutnať, aké je to otvoriť prevádzky. Prenajali sme si teda normálny sklad (v ktorom sme mali dovtedy nepoznaný komfort – dalo sa v ňom celoročne behať v tričku) a zároveň sme rozbehli aj náš prvý e-shop, ktorý nás v čase, keď znovu zavreli gastro prevádzky, posunul vpred vďaka narastajúcim objednávkam.


Kde sme teraz?

Red Bear sa oficiálne narodil 6. 11. 2020. Približne o dva roky neskôr už bola pandémia definitívne uzavretou kapitolou a my sme konečne mohli ísť, ako sa hovorí, naostro. Gastro prevádzky znovu otvorili – tentoraz už naozaj a my sme potrebovali viac rúk. Viac ľudí, ktorí by spracovali a rozviezli pribúdajúce objednávky.

V roku 2022 oslávila naša malá firma svoje tretie Vianoce, ktoré znova začali pripomínať sviatky, na aké sme boli zvyknutí pred pandémiou. A naše podnikanie naberalo čoraz vyššie obrátky. Začiatkom roka 2023 už nám bol náš „normálny sklad“ pritesný. Nastal čas porozhliadnuť sa po väčších priestoroch a pustiť sa intenzívnejšie do vedenia e-shopu, marketingu, náplne a smerovania firmy... Takže do tímu pribúdajú ďalší ľudia na ďalšiu prácu. 

ezgif.com-gif-maker (6)

V novembri, takmer presne na naše tretie narodeniny, sa začíname sťahovať do nového (pre istotu obrovského). Každý z nás bude mať svoj vlastný stôl. Jupí! A už to nebude len obyčajný sklad. Bude tu vlastná predajňa, ako aj priestory na ochutnávky a stretnutia, kde budeme môcť s vami zdieľať našu vášeň pre kvalitný alkohol.


Veríme, že sa tu čoskoro uvidíme a uvidíme aj to,
kam nás naše ďalšie „myšlienky – nápady – realizácie“ zavedú.