Flor de Cana ECO 40% 0,7L v kartóne

Kód: E319
Značka: Flor de Cana
€34,50 / ks €28,80 bez DPH
Skladom

Ultraprémiový rum z Nikaraguy, ktorý sa vyrába udržateľne a ekologicky.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Flor de Cana ECO je ultraprémiový rum z Nikaraguy, ktorý sa vyrába udržateľne a ekologicky. Ide o vôbec prvú značku rumu na svete, ktorá je certifikovaná ako karbónovo neutrálna a „Fair Trade“. Dokonca rum neobsahuje pridaný cukor a je bezlepkový. Alkohol má sladkú orechovú vôňu s náznakmi muškátového orieška, korenia a karamelu. Na jazyku sa rozvíja bohatá chuť tmavej čokolády, vanilky, duba a škorice. Záver je dlhý a hladký.

Ďalšou zaujímavosťou je, že rum má etiketu vyrobenú z bagasového vlákna, ktoré zostáva po vylisovaní šťavy z cukrovej trstiny. Materiál je biologicky odbúrateľný a recyklovateľný. Etiketa je tiež potlačená ekologickými farbami. Flor de Cana ECO je určený pre milovníkov kvalitného a prírodného rumu, ktorí ocenia jeho pôvod a spôsob výroby. Môžete ho piť čistý alebo zmiešaný v rôznych koktailoch.

Rum vyrába spoločnosť Compañía Licorera de Nicaragua, S.A, ktorú založil taliansky dobrodruh Alfredo Francisco Pellas Canessa. Svoju prvú pálenicu postavil v roku 1890 pri sopke San Cristóbal v Nikarague. Spoločnosť prekonala v priebehu rokov mnohé nástrahy ako zemetrasenia, vulkanické erupcie, občianske vojny i letecké nešťastie. Napriek tomu funguje dodnes ako nezávislý rodinný podnik. Spoločnosť je známa najmä tým, že alkohol vyrába udržateľným spôsobom, čoho dôkazom sú certifikáty „Carbono Neutral“ a „Fair Trade“. Okrem toho pracovníci zasadia ročne až 50 000 stromov a to už od roku 2005. Compañía Licorera de Nicaragua sa môže popýšiť aj oceneniami ako „Najlepší výrobca rumu na svete“ od IWSC v Londýne a „Najlepšia pálenica na svete“ od International Rum Conference v Madride.

 


Farba: Mahagónová

Vôňa: Sladká orechová vôňa s náznakmi muškátového orieška, korenia a karamelu.

Chuť: Bohatá chuť tmavej čokolády, vanilky, duba a škorice.

Záver: Dlhý a hladký záver.


 

Ocenenia:

V roku 2023 bol zaradený medzi Top 100 Premium Wine & Spirits Brands of the World podľa Luxury Lifestyle Awards.

The World’s 50 Best Restaurants 2023 – ocenenie Flor de Caña Sustainable Restaurant Award

Green Awards 2020 – ocenenie za najudržateľnejší alkoholický nápoj

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 40
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Nikaragua
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Flor de Cana ECO 15 Year Rum – recenzia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Flor de Cana rum

Rum Flor de Caña bol prvýkrát vyrobený v roku 1890 v meste Chichigalpa, Nikaragua. V tých dobách sa mladým rumom oslavovalo ukončenie zberu cukrovej trstiny. Lepšie chutiace staršie rumy si ukladali a užívali majitelia továrne na spracovanie cukrovej trstiny. Keďže kvalita starených rumov sa rozšírila aj medzi bežných ľudí, bola v roku 1937 založená firma Compañia Licorea de Nicaragua, ktorá sa práve zamerala na produkciu kvalitných starených rumov. Flor de Caña je vedúcou značkou rumov v Strednej Amerike. Vyrába sa v meste Chichigalpa v Nikarague výhradne z prírodných surovín a je to päťkrát destilovaný rum. Je starený metódou Slow-Aged™ v sudoch z amerického bieleho duba, v ktorom predtým zreli americké bourbon whisky. Flor de Caña sa vyrába časom overenou metódou a podľa pôvodnej rodinnej receptúry. Tradične vysoká kvalita priniesla pre rumy Flor de Caña viac ako 100 medzinárodných ocenení za kvalitu a chuť.