Miracielo Artesano Colección Patrimonio Reserva Especial 38% 0,7L

Kód: E313
Značka: Miracielo
€41,70 / ks €34,80 bez DPH
Skladom

Korenený a jemne sladký guatemalský rum vyrobený podľa storočia starého receptu.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Miracielo Artesano Colección Patrimonio Reserva Especial je destilát z cukrovej trstiny pochádzajúci z Guatemaly. Zmes rumov vo veku tridesať rokov najprv zreje v dubových sudoch po bourbone a potom sa prelieva do sudov, v ktorých predtým odpočívalo pivo Don Nadie. Rum má jemnú sladkú vôňu s náznakmi sladu a vanilky. V mierne sladkej chuti dominujú ovocné tóny – najmä slivky, doplnené o vanilku, karamel a dubové drevo. Záver je dlhý pôsobivý s tónmi kandizovanej pomarančovej kôry a chmeľu.

Limitovaná edícia je ručne vyrobená, pričom pri procese výroby sa dodržiavali storočia staré metódy, aby sa nápoj čo najviac priblížil k tomu pôvodnému, ktorý bol populárny v historickom meste Antigua Guatemala. Pôvodný recept sa totiž stratil po zemetraseniach v Santa Marta v roku 1773, až dokým ho v druhej polovici 20. storočia neobjavila rodina Gonzales v ruinách kláštora Santa Teresa, kde bol ukrytý a ochránený pred zničením. Recept bol potom starostlivo rekonštruovaný a oživený, čo umožnilo opätovnú výrobu tohto vzácneho a tradičného nápoja.

Rodina Gonzales založila svoju spoločnosť La Industria Licorera Antigüeña medzi rokmi 1828 a 1840 na mieste, kde predtým stál už spomínaný kláštor Santa Teresa. Spoločnosť je známa svojou dlhoročnou tradíciou výroby kvalitných destilátov a je hrdá na svoje korene v Antigua Guatemala. Názov Miracielo je inšpirovaný kláštorom a jeho „oknami do neba“. Likérka vyrába aj ďalšie druhy alkoholických nápojov. Medzi ich produkty patrí napríklad Aguardiente Antioqueño a Ron Medellín. Tieto značky sú známe pre svoju kvalitu a majú silnú pozíciu na trhu v Kolumbii.

 


Farba: Zlatá

Vôňa: Jemná, sladká vôňa s náznakmi sladu a vanilky.

Chuť: Jemne sladká chuť s ovocnými tónmi, vanilkou, karamelom a dubovým drevom.

Záver: Dlhý a pôsobivý záver s tónmi kandizovanej pomarančovej kôry a chmeľu.


 

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 38
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Guatemala
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: