A.H. Riise X.O. Ambre d'Or Reserve 42% 0,7L v kazete + 2 poháre

Kód: E628
Značka: A.H. Riise
€84,10 / ks €70,10 bez DPH
Na objednávku

Luxusný rum z Karibiku s jemným a sladkým charakterom.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

A.H. Riise X.O. Ambre d'Or Reserve je luxusný rum z Karibiku, ktorý je zložený zo zmesi rôznych 20-ročných rumov, ktoré zreli v sudoch po víne z oblasti Sauternes vo Francúzsku. Práve vďaka nim je tak výnimočne lahodný. Aromatická paleta láka príjemnými tónmi vanilky, karamelu a exotického ovocia. Vôňa je intenzívna, no zároveň jemná, sľubujúca nezabudnuteľný zážitok. Pri prvom kontakte s chuťou sa rozvinie harmónia tónov medu so sušeným ovocím a nádychom vína. Degustácia končí dlhým a hladkým dozvukom, ktorý podčiarkuje eleganciu tohto rumu.

Limitovaná edícia je vhodná pre náročných znalcov a milovníkov rumu, ktorí si želajú objaviť niečo skutočne výnimočné. Jej jedinečný charakter a špičková kvalita ju robia ideálnym spoločníkom na špeciálne oslavy či príležitosti.

A.H. Riise je meno, ktoré je spojené s výrobou kvalitných rumov na Amerických Panenských ostrovoch. Spoločnosť vznikla v roku 1838 v meste Charlotte Amalie na ostrove Saint Thomas, ktorý v tej dobe patril ešte Dánsku. Založil ju dánsky farmaceut Albert Heinrich Riise, ktorý rum nielen vyrábal, ale aj testoval jeho možné liečivé účinky. V súčasnosti sa rumy A.H. Riise stále vyrábajú s dôrazom na tradíciu a kvalitu. Liehovar si zachováva svoj historický punc a patrí medzi rešpektované značky vo výrobe tohto alkoholu.

 


Farba: Jantárová

Vôňa: Intenzívna no zároveň jemná vôňa s tónmi vanilky, karamelu a exotického ovocia.

Chuť: Sladká chuť medu a karamelu s tónmi ovocia a vína.

Záver: Dlhý a hladký záver.


 

Tip:

A.H. Riise X.O. Ambre d'Or Reserve podávajte čistý alebo sa hodí do rôznych miešaných nápojov.

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 42
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Americké Panenské ostrovy
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: S pohármi
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

XO Reserve Ambre d’Or – UK

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

A.H. Riise 
Keď mladý dánsky lekárnik Albert Heinrich Riise opúšťal svoju domovinu a vydával sa na dlhú cestu do Dánskej západnej Indie, netušil, že dá svetu jeden z najlepších rumov.

V roku 1838 sa usídlil na ostrove Saint Thomas, ktorý dnes patrí k americkým Panenským ostrovom, a o rok neskôr si tú otvoril malú lekáreň. A aj keď vďaka svojmu obchodnickému talentu predával kadečo, farmácia zostala jeho vášňou. Z ciest si vozil bylinky a z nich vyrábal kozmetické a liečivé prípravky a alkohol. Spočiatku ale nie na vnútorné použitie.

V Západnej Indii sa vtedy vyrábal rum, ktorý sa prezýval Devil Killer. Vďaka približne 70% obsahu alkoholu vypálil totiž človeku dieru od krku až po podrážky. A. H. Riise ho miešal s horkými liehovinami a úspešne ponúkal ako liek na žalúdočné nevoľnosti. Viacmenej náhodou sa mu tiež podarilo vyrobiť jeden z najlepších rumov na trhu a získať hneď niekoľko ocenení. To už bolo jasné, že jeho lahodné výrobky si človek oveľa lepšie vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise nadväzuje na dedičstvo svojho zakladateľa a rad rumov stále vyrába podľa pôvodných receptúr. Rumy z jej produkcie sú známe svojím sladkým, výrazne ovocným chuťovým profilom a patrí k tým najobľúbenejším.

Najlepšie veci sú niekedy dielom náhody. Za túto vďačíme farmácii.