A.H. Riise 1888 Copenhagen XO 40% 0,7L v kartóne

Kód: B677
Značka: A.H. Riise
€41,80 / ks €34,80 bez DPH
Skladom

Vynikajúci rum vyrobený zo zmesi najlepších rumov zo Západnej Indie a Strednej Ameriky.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

A.H. Riise 1888 Copenhagen XO je prémiový rum, ktorý vyniká svojou sofistikovanosťou a komplexnosťou. Je vyrobený zo zmesi najlepších rumov pochádzajúcich zo Západnej Indie a Strednej Ameriky. Alkohol sa destiloval v tradičných medených kotloch a dozrieval v starostlivo vybraných dubových sudoch. Niektoré z rumov zreli až 20 rokov. A.H. Riise 1888 Copenhagen XO sa vyznačuje bohatou komplexnou vôňou s náznakmi sušených marhúľ, starej kože a dubového dreva. Chuť je plná a komplexná, bohatáhladká s výraznými tónmi sušeného ovocia, teplým korením, vianočkou a jemnou pomarančovou kôrou. Záver je dlhýpríjemný s pretrvávajúcim sušeným ovocím doplneným tónmi sherry a duba. 

Vynikajúci rum je poctou dedičstvu a tradícii rodiny Riise, ktorá má bohatú históriu výroby rumu. Svojím názvom odkazuje na rok 1888, kedy Albert Heinrich Riise otvoril svoju prvú lekáreň v Kodani. A.H. Riise 1888 Copenhagen XO je určený pre skutočných znalcov rumu a tých, ktorí ocenia jemnosť a komplexnosť prémiového destilátu. Je ideálnou voľbou na špeciálne príležitosti a ako darček pre milovníkov kvalitného rumu. Môžete ho podávať čistý alebo s ľadom. 

A.H. Riise je meno, ktoré je spojené s výrobou kvalitných rumov na Amerických Panenských ostrovoch. Spoločnosť vznikla v roku 1838 v meste Charlotte Amalie na ostrove Saint Thomas, ktorý v tej dobe patril ešte Dánsku. Založil ju dánsky farmaceut Albert Heinrich Riise, ktorý rum nielen vyrábal, ale aj testoval jeho možné liečivé účinky. V súčasnosti sa rumy A.H. Riise stále vyrábajú s dôrazom na tradíciu a kvalitu. Liehovar si zachováva svoj historický punc a patrí medzi rešpektované značky vo výrobe tohto alkoholu.

 


Farba: Jantárová

Vôňa: Bohatá a komplexná vôňa s náznakmi sušených marhúľ, starej kože a dubového dreva.

Chuť: Plná a komplexná, bohatá a hladká chuť s tónmi sušeného ovocia, teplým korením, vianočkou a jemnou pomarančovou kôrou.

Záver: Dlhý a príjemný záver so sušeným ovocím, tónmi sherry a dubového dreva.


 

Ocenenia:

San Francisco World Spirits Competition 2021 – zlatá medaila

International Wine & Spirit Competition 2020 – strieborná medaila

International Rum Conference Madrid 2019 – zlatá medaila

 

Dodatočné parametre

Kategória: Karibský rum
% Alkoholu: 40
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Americké Panenské ostrovy
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Genuss seit 1888: A.H. Riise XO Copenhagen Gold Medal Rum

XO Reserve 1888 Copenhagen Medal – UK

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

A.H. Riise 
Keď mladý dánsky lekárnik Albert Heinrich Riise opúšťal svoju domovinu a vydával sa na dlhú cestu do Dánskej západnej Indie, netušil, že dá svetu jeden z najlepších rumov.

V roku 1838 sa usídlil na ostrove Saint Thomas, ktorý dnes patrí k americkým Panenským ostrovom, a o rok neskôr si tú otvoril malú lekáreň. A aj keď vďaka svojmu obchodnickému talentu predával kadečo, farmácia zostala jeho vášňou. Z ciest si vozil bylinky a z nich vyrábal kozmetické a liečivé prípravky a alkohol. Spočiatku ale nie na vnútorné použitie.

V Západnej Indii sa vtedy vyrábal rum, ktorý sa prezýval Devil Killer. Vďaka približne 70% obsahu alkoholu vypálil totiž človeku dieru od krku až po podrážky. A. H. Riise ho miešal s horkými liehovinami a úspešne ponúkal ako liek na žalúdočné nevoľnosti. Viacmenej náhodou sa mu tiež podarilo vyrobiť jeden z najlepších rumov na trhu a získať hneď niekoľko ocenení. To už bolo jasné, že jeho lahodné výrobky si človek oveľa lepšie vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise nadväzuje na dedičstvo svojho zakladateľa a rad rumov stále vyrába podľa pôvodných receptúr. Rumy z jej produkcie sú známe svojím sladkým, výrazne ovocným chuťovým profilom a patrí k tým najobľúbenejším.

Najlepšie veci sú niekedy dielom náhody. Za túto vďačíme farmácii.