A.H. Riise Non Plus Ultra Ambre d'Or Excellence 42% 0,7L v kartóne

Kód: D580
Značka: A.H. Riise
€92,20 / ks €76,80 bez DPH
Na objednávku

A.H. Riise Non Plus Ultra Ambre d'Or Excellence je jemná a extravagantná interpretácia ultimátneho vydania série Non Plus Ultra.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

A.H. Riise Non Plus Ultra Ambre d'Or Excellence je jemná a extravagantná interpretácia ultimátneho vydania série Non Plus Ultra.

A.H. Riise Non Plus Ultra Ambre d'Or Excellence je prvotriedny rum z kolekcie Non Plus Ultra, ktorý sa každoročne dostáva na trh len v obmedzenom množstve. Ušľachtilý rum je destilovaný z jemnej melasy a skladovaný v dubových sudoch až 20 rokov metódou Solera. Potom sa podrobí dodatočnému zreniu v starostlivo vybraných francúzskych sudoch, ktoré boli predtým naplnené vínom Sauternes. Jeho priemerný vek je 30 rokov.

Názov "ambre" bol vytvorený z úcty k Francúzom a ich majstrovskej schopnosti vytvárať víno, bez ktorého by kvapky tohto rumu neboli také skvelé.


Farba: Teplá zlatá

Vôňa: Marhuľový džem, zavárané slivky, kandizované ovocie, jemné kvetiny

Chuť: Sladké marhule, slivky, vanilka a sladkosť sherry, jemné korenie

Záver: Bohaté chuťové tóny sa strácajú veľmi pomaly


 

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 42
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Americké Panenské ostrovy
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

A.H. Riise 
Keď mladý dánsky lekárnik Albert Heinrich Riise opúšťal svoju domovinu a vydával sa na dlhú cestu do Dánskej západnej Indie, netušil, že dá svetu jeden z najlepších rumov.

V roku 1838 sa usídlil na ostrove Saint Thomas, ktorý dnes patrí k americkým Panenským ostrovom, a o rok neskôr si tú otvoril malú lekáreň. A aj keď vďaka svojmu obchodnickému talentu predával kadečo, farmácia zostala jeho vášňou. Z ciest si vozil bylinky a z nich vyrábal kozmetické a liečivé prípravky a alkohol. Spočiatku ale nie na vnútorné použitie.

V Západnej Indii sa vtedy vyrábal rum, ktorý sa prezýval Devil Killer. Vďaka približne 70% obsahu alkoholu vypálil totiž človeku dieru od krku až po podrážky. A. H. Riise ho miešal s horkými liehovinami a úspešne ponúkal ako liek na žalúdočné nevoľnosti. Viacmenej náhodou sa mu tiež podarilo vyrobiť jeden z najlepších rumov na trhu a získať hneď niekoľko ocenení. To už bolo jasné, že jeho lahodné výrobky si človek oveľa lepšie vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise nadväzuje na dedičstvo svojho zakladateľa a rad rumov stále vyrába podľa pôvodných receptúr. Rumy z jej produkcie sú známe svojím sladkým, výrazne ovocným chuťovým profilom a patrí k tým najobľúbenejším.

Najlepšie veci sú niekedy dielom náhody. Za túto vďačíme farmácii.