A.H. Riise Non Plus Ultra 42% 0,7L v kartóne

Kód: B672
Značka: A.H. Riise
€85,40 / ks €71,20 bez DPH
Skladom (5 ks)

Detailné informácie

Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.
Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.

Podrobný popis

A. H. Riise Non Plus Ultra veľmi zriedkavý a exkluzívny rum, ktorý dopĺňa radu rumov A.H. Riise. Pojem "Non Plus Ultra" pochádza z herkulových stĺpov z rímskej mytológie, ktoré sa postavili blízko Gibraltárskej úžiny a označovali hranice známeho sveta. Stĺpy mali nápis "Non Plus Ultra" (latinsky), čo znamená (Nič nie ja ďalej ani ponad) ako varovanie pre moreplavcov, aby nepokračovali do neznámeho sveta.

Rum je dostupný v prísne obmedzenom množstve, z ktorého sa ročne vyrobí len 3.000 fliašRum je síce oficiálne prezentovaný 25 ročný, no vekový priemer melasových rumov v blende je až 30 rokov (solera system). Dubové sudy, v ktorých zreje, sú dlhšie vypaľované a preto rum dokáže preniknúť hlbšie do štruktúry dreva. To mu ešte viac pridáva na exkluzivite.


Farba: Mahagónová

Vôňa: korenistá a sladké tóny tropického ovocia, melasy, pomarančového likéru, karamelu, tabaku, dubu a vanilky

Chuť: plná, so sladkými tónmi tropického ovocia, pomaranča, karamelu a vanilky

Záver: Vanilka a Dlhý, korenistý so sladkými akcentami v závere


 

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 42
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Americké Panenské ostrovy
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Produktové video

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

A.H. Riise 
Keď mladý dánsky lekárnik Albert Heinrich Riise opúšťal svoju domovinu a vydával sa na dlhú cestu do Dánskej západnej Indie, netušil, že dá svetu jeden z najlepších rumov.

V roku 1838 sa usídlil na ostrove Saint Thomas, ktorý dnes patrí k americkým Panenským ostrovom, a o rok neskôr si tú otvoril malú lekáreň. A aj keď vďaka svojmu obchodnickému talentu predával kadečo, farmácia zostala jeho vášňou. Z ciest si vozil bylinky a z nich vyrábal kozmetické a liečivé prípravky a alkohol. Spočiatku ale nie na vnútorné použitie.

V Západnej Indii sa vtedy vyrábal rum, ktorý sa prezýval Devil Killer. Vďaka približne 70% obsahu alkoholu vypálil totiž človeku dieru od krku až po podrážky. A. H. Riise ho miešal s horkými liehovinami a úspešne ponúkal ako liek na žalúdočné nevoľnosti. Viacmenej náhodou sa mu tiež podarilo vyrobiť jeden z najlepších rumov na trhu a získať hneď niekoľko ocenení. To už bolo jasné, že jeho lahodné výrobky si človek oveľa lepšie vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise nadväzuje na dedičstvo svojho zakladateľa a rad rumov stále vyrába podľa pôvodných receptúr. Rumy z jej produkcie sú známe svojím sladkým, výrazne ovocným chuťovým profilom a patrí k tým najobľúbenejším.

Najlepšie veci sú niekedy dielom náhody. Za túto vďačíme farmácii.