A.H. Riise Signature 43,9% 0,7L v kazete

Kód: E065
Značka: A.H. Riise
€159,10 / ks €132,60 bez DPH
Na objednávku

A.H. Riise Signature Master Blender je výnimočná zmes so všetkými charakteristikami, ktoré poznáte z A.H. Riise v limitovanej edíci najmenej ako 2000 fliaš na edíciu.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

A.H. Riise Signature Master Blender je majstrovským dielom a nie nadarmo sa tak volá. Pod niečo sa predsa podpisujú, keď si za tým stoja a zaväzujú sa k niečomu vlastným menom. Presne to predstavuje Signature kolekcia tejto spoločnosti. Je to výnimočná zmes so všetkými charakteristikami, ktoré poznáte z A.H. Riise a ďalšími.

Ide o rad prémiových produktov pre potešenie, vždy v limitovanej edícii menej ako 2000 fliaš na edíciu. Presný počet sa líši od šarže k šarži, pretože každý rum A.H. Riise Signature Master Blender Collection používa trochu inú kombináciu sudov. Tak či onak, produktový rad zahŕňa umelecky remeselne kvalitné produkty so zberateľskou hodnotou.


Farba: jantárová s červenými odleskami

Vôňa: tropické ovocie, kokosové orechy, karamel, mäta

Chuť: zložitá, citrusy, marhule, kokos, eukalyptus, kvety

Záver: dlhý, ovocie, karamel, mäta, orechy, bylinky, káva


 

Dodatočné parametre

Kategória: V kazete
% Alkoholu: 43,9
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Americké Panenské ostrovy
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kazete
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

A.H. Riise 
Keď mladý dánsky lekárnik Albert Heinrich Riise opúšťal svoju domovinu a vydával sa na dlhú cestu do Dánskej západnej Indie, netušil, že dá svetu jeden z najlepších rumov.

V roku 1838 sa usídlil na ostrove Saint Thomas, ktorý dnes patrí k americkým Panenským ostrovom, a o rok neskôr si tú otvoril malú lekáreň. A aj keď vďaka svojmu obchodnickému talentu predával kadečo, farmácia zostala jeho vášňou. Z ciest si vozil bylinky a z nich vyrábal kozmetické a liečivé prípravky a alkohol. Spočiatku ale nie na vnútorné použitie.

V Západnej Indii sa vtedy vyrábal rum, ktorý sa prezýval Devil Killer. Vďaka približne 70% obsahu alkoholu vypálil totiž človeku dieru od krku až po podrážky. A. H. Riise ho miešal s horkými liehovinami a úspešne ponúkal ako liek na žalúdočné nevoľnosti. Viacmenej náhodou sa mu tiež podarilo vyrobiť jeden z najlepších rumov na trhu a získať hneď niekoľko ocenení. To už bolo jasné, že jeho lahodné výrobky si človek oveľa lepšie vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise nadväzuje na dedičstvo svojho zakladateľa a rad rumov stále vyrába podľa pôvodných receptúr. Rumy z jej produkcie sú známe svojím sladkým, výrazne ovocným chuťovým profilom a patrí k tým najobľúbenejším.

Najlepšie veci sú niekedy dielom náhody. Za túto vďačíme farmácii.