Bruichladdich Port Charlotte 10y 50% 0,7L

Kód: B406
Značka: Bruichladdich
€65,90 / ks €54,90 bez DPH
Na objednávku

Silná škótska whisky, ktorá zosobňuje zem, kultúru a obyvateľov ostrova Islay.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Bruichladdich Port Charlotte 10y je škótska „single malt“ whisky z Islay, ktorá je známa svojím silným dymovým charakterom. Alkohol sa vyrába zo 100 % škótskeho jačmeňa a dozrieva 10 rokov v amerických dubových sudoch a v sudoch po francúzskych vínach. Port Charlotte má bohatú a aromatickú vôňu, ktorá zahŕňa med, krásny drevený dym, slad, pomaranče, citrónovú kôru, grep, mätu, muškátový oriešok a kvetinové tóny. V ústach je sladká a krémová s tónmi popola, medu, sušeného ovocia, marhúľ, pomarančov a bieleho korenia spolu s mätovým dymom. Záver je stredne dlhýdymový s príjemnou drevitou a ľahkou ovocnou sladkosťou.

Alkohol je určený pre milovníkov whisky, ktorí hľadajú silnú a komplexnú chuť s výrazným dymovým profilom. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí ocenia ručnú prácu a tradičné metódy výroby whisky. Bruichladdich Port Charlotte môžete piť čistú, s ľadom alebo troškou vody na zmiernenie jej sily a prípadné zvýraznenie niektorých tónov. Podávajte ju napríklad k slaným jedlám, údenému mäsu, syromtmavej čokoláde. Je to silná whisky, takže si ju môžete vychutnať aj po jedle ako dezert. 

Spoločnosť Bruichladdich, prezývaná aj „Laddie“, bola založená v roku 1881 na ostrove Islay v Škótsku. Je to jedna z deviatich fungujúcich páleníc na ostrove známa svojou inovatívnosťou a experimentálnosťou. Na rozdiel od ostatných páleníc, sa nenachádza priamo pri mori, ale viac v jej vnútrozemí. Bruichladdich sa snaží zachovávať svoj pôvodný vzhľad, aký mala pri svojom založení. Rovnako si dáva záležať na znižovaní svojej uhlíkovej stopy. V priebehu rokov zmenila niekoľkokrát majiteľa a v roku 2000 ju kúpila skupina investičných bánk. V súčasnosti je však nezávislou pálenicou, ktorá je známa svojou kvalitou a používaním domácich surovín.

 


Farba: Zlatá

Vôňa: Bohatá a aromatická vôňa s medom, dymom, sladom, pomarančmi, citrónovou kôrou, grepom, mätou, muškátovým orieškom a kvetinami.

Chuť: Sladká a krémová chuť s tónmi popola, medu, sušeného ovocia, marhúľ, pomarančov a bieleho korenia spolu s mätovým dymom.

Záver: Stredne dlhý a dymový záver s ľahkou sladkosťou ovocia a dubového dreva.


 

Ocenenia:

San Francisco World Spirits Competition 2022 – dvojitá zlatá medaila

San Francisco Spirits competition 2018 – dvojitá zlatá medaila

Whisky Advocate’s Top Whiskys 2018 – štvrté miesto

Dodatočné parametre

Kategória: V tube
% Alkoholu: 50
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Škótsko
Vek (v rokoch): 10 r
Darčekové balenie: Áno
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Sladový destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

alfy review 959 - Port Charlotte 10yo @ 50%vol

Bruichladdich Port Charlotte Heavily Peated Re-Review

Port Charlotte 10 years

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: