Bruichladdich Octomore 13.3 61,1% 0,7L v tube

Kód: A647
Značka: Bruichladdich
€226 / ks €188,30 bez DPH
Na objednávku

Pravá Islay „single malt“ whisky s komplexnou chuťou a silnými tónmi rašeliny a zeme.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Bruichladdich Octomore 13.3 je výnimočná škótska „single malt“ whisky vyrobená z jačmeňa dopestovaného na ostrove Islay. Alkohol po destilácii dozrieva najskôr v klasických dubových sudoch a následne v sudoch z európskeho duba pochádzajúceho z oblasti Rivesaltes vo Francúzsku a z oblasti Ribera del Duero v Španielsku. Táto whisky vás zvedie svojou intenzívnou sladkou vôňou, v ktorej dominujú tóny vanilky, medu a dymu. V chuti rovnako prevláda sladkosť doplnená o toast s medom a dym. Ak pridáte trošku vody rozvinie sa jemný spálený dub. Záver je veľmi silnýkomplexný. Zostáva sviežosť, sladkosť ako aj dym.

Verzia Octomore 13.3 bola vydaná súčasne s verziami 13.113.2. Hlavné rozdiely medzi nimi sú v ich zrení a chuťovom profile. Aj keď je každá iná a ponúka odlišný zážitok, všetky sú prejavom silného rašelinového charakteru a komplexnosti, ktoré sú typické pre whisky z ostrova Islay. Octomore 13.3 môžete piť čistú, s ľadom alebo troškou vody, čím sa uvoľnia jej ďalšie chute a arómy.

Spoločnosť Bruichladdich, prezývaná aj „Laddie“, bola založená v roku 1881 na ostrove Islay v Škótsku. Je to jedna z deviatich fungujúcich páleníc na ostrove známa svojou inovatívnosťou a experimentálnosťou. Na rozdiel od ostatných páleníc, sa nenachádza priamo pri mori, ale viac v jej vnútrozemí. Bruichladdich sa snaží zachovávať svoj pôvodný vzhľad, aký mala pri svojom založení. Rovnako si dáva záležať na znižovaní svojej uhlíkovej stopy. V priebehu rokov zmenila niekoľkokrát majiteľa a v roku 2000 ju kúpila skupina investičných bánk. V súčasnosti je však nezávislou pálenicou, ktorá je známa svojou kvalitou a používaním domácich surovín.

 


Farba: Zlatá

Vôňa: Intenzívna sladká vôňa s tónmi vanilky, medu a dymu.

Chuť: Sladká a dymová chuť s toastom a medom.

Záver: Silný, svieži, sladký a dymový záver.

 


 

Ocenenia:

Whiskybase – 87,73 bodov zo 100

Dodatočné parametre

Kategória: Oblasť Islay
% Alkoholu: 61,1
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Škótsko
Vek (v rokoch): 5 r
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V tube
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Sladový destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

OCTOMORE 13.1, 13.2, 13.3

Octomore 13.3 / Whisky Review

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: