Zapatera Gran Reserva Rum Cask No.78 Vintage 1989 42% 0,7L

Kód: E244
Značka: Zapatera
€122 / ks €101,70 bez DPH
Skladom

Elegantný a komplexný nikaragujský rum s tónmi dreva, sušeného ovocia a kakaa.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Zapatera Gran Reserva Rum Cask No.78 Vintage 1989 je skvostom medzi rumami, ktorý pochádza z Nikaraguy a je výsledkom precízneho výrobného procesu, ktorý začal v roku 1989. Odvtedy zrel v 200 litrových sudoch z amerického bieleho duba až do roku 1996. Rum vás pohltí sladkou omamnou vôňou s náznakmi kakaa, karamelu a sušeného ovocia. Na jazyku je elegantný a komplexný s tónmi dreva, sušeného ovocia a kakaa, ktoré spolu vytvárajú bohatý a vyvážený chuťový profil. Zapatera Gran Reserva zanecháva dlhotrvajúci dojem s hladkým a bohatým záverom, ktorý je typický pre rumy vysokej kvality.

Jantárový nápoj je určený pre milovníkov rumu, ktorí oceňujú luxus a remeselnícku dokonalosť. Bude ideálnym spoločníkom na špeciálne príležitosti, oslavy či večierky. Môžete ho podávať čistý v pohári Snifter, s ľadom v širšom pohári alebo v starostlivo vybraných koktailoch napríklad Old Fashioned alebo Rum Manhattan.

Za jeho výrobou stojí spoločnosť Compañía Licorera de Nicaragua, S.A, ktorú založil taliansky dobrodruh Alfredo Francisco Pellas Canessa. Svoju prvú pálenicu postavil v roku 1890 pri sopke San Cristóbal v Nikarague. Spoločnosť prekonala v priebehu rokov mnohé nástrahy ako zemetrasenia, vulkanické erupcie, občianske vojny i letecké nešťastie. Napriek tomu funguje dodnes ako nezávislý rodinný podnik. Spoločnosť je známa najmä tým, že alkohol vyrába udržateľným spôsobom, čoho dôkazom sú certifikáty „Carbono Neutral“ a „Fair Trade“. Okrem toho pracovníci zasadia ročne až 50 000 stromov a to už od roku 2005. Compañía Licorera de Nicaragua sa môže popýšiť aj oceneniami ako „Najlepší výrobca rumu na svete“ od IWSC v Londýne a „Najlepšia pálenica na svete“ od International Rum Conference v Madride.

 


Farba: Jantárová

Vôňa: Sladká omamná vôňa s náznakmi kakaa, karamelu a sušeného ovocia.

Chuť: Elegantná a komplexná chuť s tónmi dreva, sušeného ovocia a kakaa.

Záver: Dlhý, bohatý a hladký záver.


 

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 42
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Nikaragua
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: