Matusalem Gran Reserva 15 40% 0,7L v kartóne

Kód: A055-07L
Značka: Matusalem
€30,20 / ks €25,20 bez DPH
Skladom

Luxusný rum s bohatou chuťou ideálny pre začiatočníkov i skúsených degustátorov.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Matusalem Gran Reserva 15 je rum, ktorý má korene na Kube ale dnes sa produkuje v Dominikánskej republike. Často sa označuje ako „koňak medzi rumami“. Alkohol sa destiluje v zariadení „Monte Plata“ a potom zreje dlhých 15 rokov v sudoch z francúzskeho duba Limousin. Autentický rum sa vyznačuje jemnou a plnou vôňou s výraznými drevitými tónmi. Po otvorení fľaše sa uvoľňujú arómy vanilky, karamelu a duba, ktoré dopĺňa sušené ovocie. Na jazyku je ľahký a suchý s mierne sladkým vstupom hnedého cukru, ktorý rýchlo prechádza do drevitých tónov s náznakmi uhlia a kakaa. Záver je jemný vyvážený s dlhotrvajúcim dojmom, ktorý zanecháva na jazyku príjemnú chuť karamelu a kakaa. 

Alkohol je určený pre milovníkov rumu, ktorí hľadajú kvalitný a štýlový produkt. Je ideálny ako digestív alebo do koktailov. Vďaka svojej jemnosti a komplexnosti je vhodný ako pre začiatočníkov, tak pre skúsených degustátorov. 

Spoločnosť Matusalem & Company založili v Santiagu de Cuba v roku 1872 bratia Benjamin Eduard Campovci, ktorí opustili Španielsko s cieľom vybudovať pálenicu na výrobu rumu. Počas 50. rokov 20. storočia bola značka jedným z popredných prémiových rumov na Kube, kde súťažila s Bacardi a Havana Club. Jej vtedajší podiel na trhu bol až 50 %. Spoločnosť odišla po kubánskej revolúcii v roku 1959 do exilu a presunula sa do USA. V 80-tych rokoch začali súdne spory medzi tromi vetvami rodiny, ktoré trvali do polovice 90. rokov. V súčasnosti je jej majiteľom Dr. Claudio Alvarez Salazar, pravnuk zakladateľa spoločnosti, ktorý sa ujal vedenia firmy s cieľom obnoviť značku Matusalem v Dominikánskej republike a pokračovať v rodinnej tradícii a dedičstve.

 


Farba: Zlatá

Vôňa: Jemná a plná vôňa s výraznými drevitými tónmi, vanilkou, karamelom a sušeným ovocím.

Chuť: Ľahká a suchá chuť s miernou sladkosťou a drevitými tónmi.

Záver: Jemný, vyvážený a dlhý záver s karamelom a kakaom.


 

Tip:

Matusalem Gran Reserva 15 je vynikajúci na prípravu mnohých koktailov napríklad: Mint Julep, Brooklyn, Dark & Stormy, Cuban Punch, Cuba Libre, Old Fashioned a iných.

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 40
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Matusalem 15 Rum Review- Just Drinking- Robert & Roger

Rum: Ron Matusalem Gran Reserva Solera 15 im Test

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: