Penderyn Myth Edition 41% 0,7L v kartóne

Kód: E139
Značka: Penderyn
€34,60 / ks €28,80 bez DPH
Skladom

Svieža waleská „single malt“ whisky s harmonickými citrusovými a vanilkovými tónmi.

 

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Penderyn Myth Edition je waleská „single malt“ whisky, ktorá sa destiluje unikátnou metódou vo Faradayovej destilačnej kolóne, ktorá produkuje destilát s obsahom alkoholu 92 %. Čistý alkohol potom dozrieva v sudoch po bourboneMadeire, čím nadobúda zaoblený charakter a sviežosť. Whisky sa vyznačuje komplexnou vôňou s tónmi citrusových olejov, zeleného jablka a hrušky. Na jazyku sa prejavujú tóny vanilky, medu, banánov, grapefruitu a zeleného čaju s náznakmi čierneho korenia a škorice. Chuť je najskôr sladká, potom horkejšia s dominantným ovocím. Záver je krátkypriamy s postupne vyprchajúcimi tónmi, ktoré vytvárajú ľahký štýl whisky.

Whisky je súčasťou obľúbenej Dragon série, ktorú pálenica Penderyn predstavila už v roku 2015. Je inšpirovaná bohatou waleskou histórioulegendami o červenom drakovi, ktorý bol bojovým štandardom legendárnych waleských princov. Nový dizajn fľaše s darčekovým balením zvýšil prestíž tejto série, pričom sa dbalo aj na ekologickú udržateľnosť s použitím ľahších fliaš a kartónov.

Pálenica Penderyn z údolia Cynon v kraji Rhondda Cynon Taf vo Walese funguje už od 19. storočia. Výroba v nej však bola zastavená v roku 1894 a až v roku 2000 sa ju podarilo opäť obnoviť. Jej vlastníkom je spoločnosť Welsh Whisky Company, ktorá v súčasnosti vyrába, okrem whisky aj iné produkty ako napríklad Merlyn Cream Liqueur, Five Vodka a Brecon Gin. Je známa používaním rôznych sudov, napríklad whisky Penderyn zreje v sudoch po Madeire, sherry, portskom víne a ďalších, čím nadobúda rôznorodé chute a arómy. Welsh Whisky Company otvorila v roku 2008 návštevné centrum, ktoré každoročne navštívi viac ako 35 000 návštevníkov a jej produkty sa predávajú vo viac ako 50 krajinách, vrátane Francúzska, Nemecka, USA a Číny.

 


Farba: Zlatá

Vôňa: Komplexná vôňa s tónmi citrusových olejov, zeleného jablka a hrušky.

Chuť: Sladká, ovocná a horká chuť s tónmi vanilky, medu, banánov, grapefruitu a zeleného čaju s náznakmi čierneho korenia a škorice.

Záver: Krátky a priamy záver s postupne vyprchajúcimi tónmi.


 

Ocenenia:

Spirits Business World Whisky Masters 2020, 2021, 2022 – zlatá medaila

San Francisco World Spirit Awards 2022 – zlatá medaila

New York World Wine & Spirits Competition 2021 – zlatá medaila

Dodatočné parametre

Kategória: Single Malt Whiskey
% Alkoholu: 41
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Wales
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Destilát z jačmeňa
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Whisky Review/Tasting: Penderyn Myth

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: