Penderyn Legend Edition 41% 0,7L v kartóne

Kód: C753
Značka: Penderyn
€30 / ks €25 bez DPH
Skladom

Červený drak zdobí vlajku Walesu a to pod heslom „Y ddraig goch ddyry cychwyn“, čo v preklade znamená „Toto ohnivé stvorenie priniesli do Walesu Rimania“.
Mnohé keltské legendy hovoria o tomto červenom drakovi a dnes je považovaný za predstaviteľa celej krajiny.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Penderyn vyrába ocenené single malt whisky v distilérke na úpätí národného parku Brecon Beacons vo Walese, Spojenom kráľovstve.

Destilácia bola vo Walese strateným umením, ktoré sa koncom 90. rokov opäť podarilo oživiť. V miestnej krčme Hirwaun vo waleských údoliach sa skupina priateľov rozprávala o založení prvej pálenice whisky vo Walese po viac ako storočí. Snívali o vytvorení whisky tak čistej a vzácnej ako waleské zlato, ktoré dnes predstavuje Penderynov „zlatý šev“.

Dedina Penderyn bola vybraná z dôvodu vlastných zásob čerstvej prírodnej pramenitej vody. Na Deň svätého Dávida 2004 bola whisky Penderyn uvedená na trh za prítomnosti jeho výsosti princa Charlesa.

Penderyn Legend je nový názov pre klasický Penderyn s ľahkým Madeira barrique záverom. Legend zreje v špeciálne vyhradených ex-Bourbon sudoch vyrobených z amerického duba, neskôr dozrieva v dubových sudoch z Madeiry vína, pre vytvorenie jemnej harmonickej single malt whisky so sofistikovaným charakterom a mäkkými zlatými odtieňmi.

Dodatočné parametre

Kategória: Ostatné whisky
% Alkoholu: 41
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Wales
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: