Mount Gay Eclipse 40% 1L

Kód: A066
Značka: Mount Gay
€23,10 / ks €19,30 bez DPH
Skladom

Na každej fľaši Mount Gay sa skvie rok 1703. Je to totiž rok založenia pálenice, pričom sa jedná o vôbec najstarší liehovar na svete.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Na každej fľaši Mount Gay sa skvie rok 1703. Je to totiž rok založenia pálenice, pričom sa jedná o vôbec najstarší liehovar na svete. Založil ho sir John Gay, ktorý si za rozvoj Barbadosu vyslúžil titul prvý barón z Roundhillu. Pálenica s vyše 300-ročnou tradíciou vyrába svoje produkty s výhradne domácich surovín. Voda na Barbadose je vďaka prirodzenej filtrácii cez morský naplavený vápenec, z ktorého ostrov vznikol, mimoriadne čistá. Aj napriek tomu ju dodatočne ešte 3x filtrujú. Tiež sa používa iba melasa z výroby toho najkvalitnejšieho barbadoského cukru, ktorý bol v minulosti označovaný ako "čierne zlato".
Mount Gay sa destiluje periodickým postupom (pot still). Následne zrejú destiláty v sudoch tak dlho, ako to master blender uzná za vhodné. No a v neposlednom rade sa využíva 300-ročné know-how a "rezaním vznikajú" špeciálne rumy. Pálenica sa stále vedie ako rodinný podnik, ale od konca 80. rokov minulého storočia je súčasťou koncernu Rémy Cointreau.

Mount Gay Eclipse je jemný rum zlatej farby dozrievajúci najmenej 2 - 3 roky. Pochádza z Barbadosu a vyrába sa zo štavy cukrovej trstiny.V jeho vôni môžeme cítiť vanilku, pražené orechy, sušené marhule a trochu dubu. Jeho chuť je mierne korenistá a kvetinová. Je výborný do long drinkov a kokteilov, no dá sa piť aj samotný s ľadom.
Mount Gay Eclipse je vlajkovovou loďou spoločnosti Mount Gay Distillery, ktorá je najstarším výrobcom rumu na Barbadose a je považovaná za prvého výrobcu na svete vôbec. Rum Mount Gay Eclipse bol niekoľkokrát ocenený v medzinárodných súťažiach, čo len podčiarkuje jeho kvalitu a výnimočnú chuť.

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 40
Objem (L): 1
Krajina pôvodu: Barbados
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: