Brugal anejo 38% 0,7L

Kód: B881
Značka: Brugal
€14,30 / ks €11,90 bez DPH
Momentálne nedostupné

Detailné informácie

Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.
Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.

Podrobný popis

Brugal Añejo je 5-ročný dominikánsky rum, ktorý sa vyrába s veľkou starostlivosťou a dozrieva v stredne spálených sudoch z amerického duba. Vďaka nim nadobúda hladkú chuťľahkú arómu dreva so subtílnymi náznakmi čokolády. V ústach je krémový, trošku suchý s jemnými tónmi karamelu. Môžete cítiť aj čierne korenie a vanilku. Záver je dlhý s náznakom tmavého cukru. Brugal Añejo sa výborne hodí na prípravu osviežujúcich nápojov a drinkov. 

Charakteristickým znakom všetkých Brugal rumov sú ich fľaše ozdobené rybárskou sieťou. Netradičný dizajn sa začal používať v 80. rokoch potom, čo člen zakladateľskej rodiny videl v Indii podobne zabalené potraviny – v sieťových taškách. Na istý čas ich prestali používať, čo spôsobilo okamžitý pokles predaja rumov Brugal v Dominikánskej republike. Následne ich dodatočne pridali aj na fľaše, ktoré boli už v predaji a odvtedy sa používajú až dodnes. Sú ikonickým symbolom tradičnej hodnotykultúry krajiny.

Rodinný podnik Brugal & Co. založil Don Andrés Brugal Montanero v Dominikánskej republike ešte v roku 1888. Don Andrés mal skúsenosti s výrobou rumu na Kube a chcel vytvoriť svoj vlastný štýl v novej krajine. V roku 1920 spoločnosť postavila svoje prvé sklady na zrenie rumu v sudoch z bieleho amerického duba po bourbone. Takto firma vytvorila prvý zrelý rum v celej krajine a začala novú éru v dominikánskom rumovom priemysle. V súčasnosti podnik vedú potomkovia zakladateľa, ktorí dodržiavajú jeho pôvodnú receptúru a kvalitu. Firma je jedným z najväčších výrobcov rumu na svete a jej produkty sa predávajú vo viac ako 50 krajinách.

 


Farba: Jantárová

Vôňa: Jemná a ľahká vôňa dreva so subtílnymi náznakmi čokolády.

Chuť: Krémová a trochu suchá chuť s čiernym korením a vanilkou.

Záver: Dlhý záver s tónmi tmavého cukru.


 

Ocenenia:

The Spirits Business 2014 – ocenenie Gold Rum up to 7yo

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 38
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Brugal Añejo Rum Tasting and Review

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

brugal
Rumový dom Brugal bol založený v roku 1888 v Puerto Plata, v Dominikánskej republike Španielom D. Andrés Brugalom, ktorého cieľom bolo vytvoriť ten najjemnejší karibský rum. A uspel. Jeho odbornosť a umenie výroby rumu už prešla piatimi generáciami rodiny Brugalov.

Ron Brugal je charakteristicky suchý, karibský rum. Starostlivo kontrolovaná destilácia a filtrácia dodáva Brugalu mimoriadne čistý a suchý alkohol. Jeho drevitý štýl je perfektný v kombinácii s tropickými džúsmi alebo kolovými nápojmi. Vyvážením tradičnej suchosti vzniká mimoriadny koktejl, preferovaný ako spotrebiteľmi, tak expertov.

Všetky rumy tejto značky zrejú v starostlivo vybraných dubových sudoch, ktoré im dodávajú jemnú a charakteristickú chuť. Firma Brugal je preslávená najväčšou zbierkou dubových sudov v Karibiku. Rum Brugal pochádza vždy iba z Dominikánskej republiky a symbolizuje skutočnú chuť Karibiku. Aj preto je najobľúbenejším a najpredávanejším rumom v tejto oblasti a treťou najpredávanejšou značkou rumu na svete.