Stolichnaya vodka 40% 0,7L

Kód: A757
Značka: Stolichnaya
€14 / ks €11,70 bez DPH
Skladom

Klasicky ladená, výnimočne hladká vodka.

 

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Vodka Stolichnaya je jedna z autentických ruských vodiek, ktoré sú vyrábané podľa tradičných ruských receptúr. Pre výrobu sa používajú len tie najlepšie prírodné ingrediencie. Stolichnaya Vodka bola ocenená ako najlepšia vodky v roku 2012 v Prodexpo. Stolichnaya Vodka je jednou z najznámejších a najpredávanejších vodiek na svete. Volalo sa to „Matka všetkých vodiek“. 

Je destilovaná zo zimnej pšenice a prírodnej ľadovcovej vody. Filtruje sa cez aktívne uhlie, ďalej sa prefiltruje dvakrát cez kremeň a raz cez látku. Výsledkom tejto viacnásobnej filtrácie je vynikajúca jemná vodka. 

Pôvod vodky Stolichnaya by sme mohli nájsť v moskovskom štátnom vinárskom sklade. V roku 1901 ho otvorili úrady, aby zabezpečili najvyššiu kvalitu výroby vodky v cárskom Rusku. Skutočný pôvodný dátum vzniku Stolichnaya je stále spochybňovaný, dokonca aj dnes. Prvý potvrdený dátum výroby je rok 1948, ale dizajn etikety je starší ako rok 1946. Pravdepodobne ju VG Svirida vytvoril niekde okolo roku 1944. Existuje však záznam o ochrannej známke z roku 1938. Tento dátum sa niekedy považuje za ďalší dátum vytvorenia.

V roku 1953 bola spoločnosť Stolichnaya predstavená na medzinárodnej výstave v Berne a získala zlatú medailu. Pred rozpadom Sovietskeho zväzu sa vodka vyrábala na Ukrajine na export. V roku 1972 uzavrela spoločnosť PepsiCo barterovú dohodu s vládou Sovietskeho zväzu. PepsiCo získala exportné a západné marketingové práva na vodku Stolichnaya výmenou za dovoz a sovietsky marketing spoločnosti Pepsi-Cola. Táto dohoda zabezpečila, že Pepsi-Cola bola prvým americkým spotrebným produktom, ktorý bol vyrobený, predstavený a predávaný v ZSSR. Hneď po páde Sovietskeho zväzu sa Stoličnaja vodka vyrábala na export do niekoľkých bývalých sovietskych republík vrátane Ukrajiny. Na fľašiach zostali etikety z obdobia ZSSR.


Farba: Číra

Vôňa: Drevenné uhlie a čierne korenie

Chuť: Jemná stredne plná s nádychom citrusov a korenia-aníz

Záver: Dlhý s korením


 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Ruská vodka
% Alkoholu: 40
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Rusko
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Vodka
Zloženie: Obilný destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: