STRÁNKY SÚ URČENÉ VÝHRADNE PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV

Ron Cristobal Nina 12y 40% 0,7L v tube

Kód: D462
€39,57 –19 %
Obrázok
€39,57 –19 % €31,90
Skladom (6 ks)
Môžeme doručiť do:
25.10.2021

Detailné informácie

Podrobný popis

Cristóbal Colón alebo Krištof Kolombus bol prieskumník, navigátor a kolonizátor, ktorý uskutočnil štyri plavby cez Atlantický oceán.

Dňa 5. decembra 1492 sa Christopher Columbus vylodil na najvýznamnejšom ostrove, ktorý objavil. Jeho obyvatelia ho nazývali Haiti, Columbus ju pomenoval La Isla Espanola (ostrov španielov), dnes poznáme toto územie ako Dominikánska republika a Haiti.

Slová Krištofa Kolomba: „La Isla Espanola je zázrak. Hory a kopce, roviny a lúky sú úrodné a krásne. Sú najvhodnejšie na pestovanie plodín a na chov dobytka všetkého druhu a sú tu dobré miesta na výstavbu miest a dedín. Prístavy sú neuveriteľné a existuje mnoho veľkých riek so širokými kanálmi a väčšina obsahuje zlato. Stromy, ovocie a rastliny sú veľmi odlišné od stromov na Kube. V "Hispaniole" je veľa korenia a veľké bane zlata a iných kovov. “

Na svojich cestách použil tri rôzne lode, Pinta, Nina a Santa Maria. Pinta bol prvou loďou Krištofa Kolumba, ktorá sa v roku 1492 plavila cez Atlantický oceán.

Nina alebo “La Nina” bola pôvodne pomenovaná Santa Clara, ale bola prezývaná Nina. Loď využíval Columbus na niekoľkých jeho dobrodružstvách smerom k Amerike. Kvôli vzbure v kolónii a nedostatku finančných prostriedkov musel Columbus loď predať. Osud lodí nie je známy.

Dodatočné parametre

Kategória: Rum
Hmotnosť: 1.4 kg
Alkohol: 40%
Darčekové balenie: Áno
Krajina: Dominikánska republica
Objem: 0,7L
Vek: 12
Alkohol: 40%
Objem: 0,7L
Krajina: Dominikánska republica
Darčekové balenie: Áno
Vek: 12

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: