Teremana Tequila Reposado 100% Agave 40% 0,75L

Kód: E633
Značka: Teremana
€61,70 / ks €51,40 bez DPH
Skladom

Vyvážená a kvalitná mexická tequila s bohatými tónmi dubového dreva.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Teremana Tequila Reposado 100% Agave je vyvážený a kvalitný alkohol, ktorý bol vyrobený s láskou a starostlivosťou v každom detaile. Má zlatistú farbu, ktorá svedčí o zrení v sudoch po americkej whiskey. Vyznačuje sa bohatou a komplexnou vôňou s tónmi duba, vanilky, karamelu a sušeného ovocia. Chuť je plná a hrejivá s príjemnou sladkosťou agávy, ktorá je vyvážená korením a dubovými tónmi. Záver je dlhý s jemnou vanilkou. Prémiový alkohol bude skvelým darčekom pre priateľov a rodinu, ktorí majú radi tequilu alebo sú fanúšikmi Dwayna Johnsona.

Tequila sa vyrába ručne zo 100 % modrej agávy (Agave tequilana) a je destilovaná v tzv. Copper Pots. Následne zreje v sudoch z amerického duba. Pri výrobe sa používa murovaná pec, medené kotlíky rovnako aj ručne vyrobené medené destilačné prístroje. Zakladateľ značky chcel vytvoriť tequilu, ktorá zaujme nielen špičkovou kvalitou, ale aj vynikajúcou chuťou a to sa aj vďaka týmto detailom podarilo.

Teremana Reposado je ďalším produktom z pálenice Destilería Teremana de Agave sídliacej v malom mestečku na vysočine JaliscoMexiku. Zakladateľom je americký herec a bývalý profesionálny zápasník Dwayne “The Rock” Johnson. Teremana je súčasťou projektu The Agave Project, ktorý sa zameriava na podporu trvalo udržateľnej produkcie a spotreby agávy a jej vedľajších produktov. Pálenica je v súčasnosti jednou z najrýchlejšie rastúcich značiek tequily na svete, ktorá získala už viacero ocenení, vrátane dvoch zlatých medailí na San Francisco World Spirits Competition v roku 2020.

Slovo Teremana v preklade znamená „duch zeme“, čo odzrkadľuje rešpekt značky k životnému prostrediu a miestnym komunitám.

 


Farba: Zlatá

Vôňa: Bohatá a komplexná vôňa s tónmi duba, vanilky, karamelu a sušeného ovocia.

Chuť: Hrejivá a sladká s dubovými tónmi a korením.

Záver: Dlhý a vyvážený záver s vanilkou.


 

Dodatočné parametre

Kategória: Reposado
% Alkoholu: 40
Objem (L): 0,75
Krajina pôvodu: Mexiko
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Tequila
Zloženie: Destilát z agáve
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Teremana Tequila – proces výroby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: