Laphroaig 10y Cask Strength Batch 14 58,6% 0,7L v tube

Kód: E906
Novinka
Značka: Laphroaig
€115 / ks €95,80 bez DPH
Skladom (2 ks)

Detailné informácie

Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.
Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.

Podrobný popis

Laphroaig 10y Cask Strength Batch 14 je škótska „single malt“ whisky z ostrova Islay, vyrobená z jačmeňa, ktorý sa suší nad rašelinovým ohňom. Rašelina pochádza priamo z ostrova, čím whisky získava typický „islayský“ charakter. Alkohol po destilácii v medených kotloch zreje 10 rokov v dubových sudoch po bourbone. Výsledkom je silná a komplexná whisky s bohatou vôňou s tónmi ťažkého rašelinového dymu, slaného morského vzduchu, jódu a dechtu. V pozadí sa objavujú sladká vanilka a lesný med doplnené o korenie, muškátový oriešok a škoricu. Chuť je najskôr sladká potom príjemne rašelinová. V chuťovom profile sa objavujú pomaranče, broskyne a grilovaná cuketa, ktoré prechádzajú do čierneho korenia, muškátového orieška a pražených chutí. Záver je dlhý, teplýmierne suchý. Rašelinový dym je doplnený o sladkú vanilku, pomaranče a broskyne, ktoré postupne prechádzajú do kávy s mliekom.

Alkohol je ideálny pre milovníkov silných a rašelinových whisky, ktorí hľadajú intenzívny a autentický zážitok. Cask Strength Batch 14 je vhodná na rôzne príležitosti, od osobných osláv po špeciálne momenty, kedy si chcete vychutnať niečo naozaj výnimočné. Bude tiež skvelým darčekom pre znalcov tohto alkoholu, ktorí si potrpia na kvalitutradíciu.

Pálenicu Laphroaig založili bratia Donaldovci na ostrove Islay v Škótsku v roku 1815. Odvtedy si prešla dlhú cestu a stala sa jednou z najznámejších a najobľúbenejších značiek škótskej „single malt“ whisky, ktorá je typická svojou silnou a rašelinovou chuťou. Pálenica je dnes súčasťou spoločnosti Beam Suntory, ktorá je americkou dcérskou spoločnosťou japonskej firmy Suntory Holdings, ktorá prevádzkuje množstvo známych značiek ako napríklad Suntory, Jim Beam, Maker’s Mark, Ballantine’s, Canadian Club, The Macallan, Bowmore, Glenfiddich a ďalšie.

 


Farba: Žltohnedá

Vôňa: Bohatá vôňa s tónmi ťažkého rašelinového dymu, slaného morského vzduchu, jódu a dechtu.

Chuť: Sladká a rašelinová chuť s pomarančmi, broskyňami, grilovanou cuketou spolu s čiernym korením, muškátovým orieškom a škoricou.

Záver: Dlhý, teplý a mierne suchý záver s tónmi vanilky, pomarančmi, broskyne a kávy s mliekom.


 

Ocenenia:

Whiskybase – 88,76 bodov zo 100

Dodatočné parametre

Kategória: Oblasť Islay
% Alkoholu: 58,6%
Objem (L): 0.7
Krajina pôvodu: Škótsko
Vek (v rokoch): 10 r
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V tube
Zloženie: Destilát z jačmeňa
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Laphroaig 10 CASK STRENGTH Batch 14 | Review by the Malt Activist

Laphroaig Caideas 2022 vs Laphroaig 10 Cask Strength Batch 14

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: