Caol Ila The Distillers Edition 2022 43% 0,7L v kartóne

Kód: E490
Značka: Caol Ila
€97,80 / ks €81,50 bez DPH
Skladom

Špeciálna edícia škótskej whisky pre milovníkov rašelinových a dymových chutí.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Caol Ila The Distillers Edition 2022 je špeciálna edícia slávnej pálenice z ostrova Islay. Whisky sa vyrába z najlepšieho jačmenného sladu, ktorý sa suší nad rašelinovým ohňom, a z čistej horskej vody. Alkohol zreje najskôr v dubových sudoch po bourbone a potom v sudoch po víne „Moscatel“. Tak sa k silnému pobrežnému charakteru pridáva príjemná sladkosť. Whisky sa vyznačuje vôňou plnou pobrežného rašelinového dymu zmiešaného s marhuľami a sladkými citrónmi. V zemitej chuti cítiť olejovitý rašelinový dym, med, morskú soľ a citrón. Záver je dlhý a dymový s príjemnou sladkosťou.

Caol Ila vydala aj ďalšie edície z tejto série, ktoré sa líšia fľaškamirokmi výroby. Napríklad edícia z roku 2010 sa destilovala v roku 1997 a mala iný dizajn etikety. Edícia z roku 2019 sa zas destilovala v roku 2006 a mala iný kód fľaše. Všetky edície však majú rovnaký obsah alkoholu 43 % a dozrievajú v rovnakom type sudov po víne Moscatel. Caol Ila The Distillers Edition 2022 je whisky určená pre milovníkov rašelinových, dymových a sladkých chutí, ktoré spolu dokonale harmonizujú.

Pálenicu Caol Ila založil ešte v roku 1846 Hector Henderson na ostrove Islay v Škótsku. Jej názov pochádza z gaelčiny Caol Ìle, čo v preklade znamená „Úžina Islay“, pretože pálenica bola postavená nad prielivom medzi ostrovmi Islay a Jura. V priebehu svojej histórie zmenila niekoľkých majiteľov, počas druhej svetovej vojny bola zatvorená a v roku 1972 starú budovu zbúrali a nahradili väčšou. V súčasnosti ju vlastní spoločnosť Diageo, ktorá je jedným z najväčších producentov alkoholu na svete. Značka patrí k tým ľahším whisky z ostrova Islay s rašelinovou, kvetinovou a korenistou arómou. Okrem toho, že sa predáva ako single malt, používa sa aj do zmesí ako napríklad Johnnie Walker’s Black Label.

 


Farba: Zlatá s jantárovými odleskami

Vôňa: Rašelinová a dymová vôňa s marhuľami a citrónmi.

Chuť: Zemitá chuť s tónmi olejovitého, rašelinového dymu, medu, morskej soli a citrusov.

Záver: Dlhý a dymový záver s príjemnou sladkosťou.


 

Ocenenia:

International Wine & Spirit Competition 2023 – zlatá medaila

International Spirits Challenge 2023 – strieborná medaila

Dodatočné parametre

Kategória: Oblasť Islay
% Alkoholu: 43
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Škótsko
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Sladový destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Caol Ila Distillers Edition

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: