Chartreuse Verte 55% 0,7L

Kód: C811
Značka: Chartreuse
€63,50 / ks €52,90 bez DPH
Na objednávku

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Chartreuse Verte má veľmi prirodzenú bylinkovú chuť, ktorá nie je v žiadnom prípade príliš intenzívna. Svoju zelenú farbu získava bez akéhokoľvek prifarbovania.Likér Chartreuse sa dodnes vyrába podľa receptúry, ktorá pochádza zo 17. storočia a bola vyvinutá neznámym alchymistom ako „elixír dlhého života“. Keďže išlo na vtedajšiu dobu o veľmi komplikovaný recept zrealizovať ho mohol až v roku 1737 francúzsky farmaceut brat Jérôme Maubec. V roku 1764 bol v jeho kláštore vyvinutý miernejší variant nápoja s iba 55 namiesto 69 percentami objemu, ktorý je dnes známy ako zelený likér Chartreuse.

Obľúbený likér aj dnes sčasti vyrábajú mnísi, ktorí už takmer 300 rokov strážia tajomstvo jeho receptúry. V kláštore La Grande Chartreuse by sa mala naďalej vyrábať aspoň základná esencia bylín a korenín. Recept na zmes zeleného likéru Chartreuse vraj nepoznajú viac ako traja mnísi. Dodnes je známe len to, že zelený likér Chartreuse sa skladá z vínneho liehu, cukru a až 130 rôznych bylín a korenín, no asi nikdy nezistíte, z akej zmesi presne vychádza. Likér zreje vo veľkých dubových sudoch päť až osem rokov, kým ho predajná spoločnosť Chartreuse Diffusion definitívne naplní do fliaš, zabalí a expeduje.

Zelený likér Chartreuse bol obľúbeným párty nápojom najmä v 50. a 60. rokoch 20. storočia, no v posledných rokoch si opäť získal obľubu. V roku 2007 bol likér dokonca vyhlásený za "Duch roka 2007" od Bar Convent Berlin. Jedinečné chuťové tóny, ktoré sú vyvinuté viac ako 100 bylinkami a koreninami, presvedčili aj znalcov zeleného likéru Chartreuse. Hoci má pomerne vysokú silu na pitie 55 percent objemu, likér je jemný a má veľmi prirodzenú bylinkovú chuť, ktorá nie je v žiadnom prípade príliš intenzívna. Svoju zelenú farbu získava bez akéhokoľvek prifarbovania a tento unikátny likér je vlastne čisto prírodný produkt. Môžete si ho vychutnať čistý alebo na ľade ale je tiež súčasťou mnohých obľúbených koktailov a často sa mieša s ovocnými šťavami a tonikom.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné likéry
% Alkoholu: 55
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Francúzsko
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Likér
Zloženie: Bylinný likér
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: