Glenfiddich 12y 40% 0,7L v tube

Kód: B054
Značka: Glenfiddich
€39,90 / ks €33,30 bez DPH
Skladom

Najpopulárnejšia škótska „single malt“ whisky s ovocným charakterom.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Glenfiddich 12y je jednou z najpopulárnejších a najoceňovanejších „single malt“ whisky na svete. Vyrába sa zo sladového jačmeňa, destiluje dvakrát v medených kotloch a dozrieva najmenej 12 rokov v sudoch z amerického duba po bourbone, európskeho duba a v nových dubových sudoch, ktoré starostlivo vyberá skúsený tím. Glenfiddich 12y sa vyznačuje sviežou ovocnou vôňou s tónmi hrušiek, citrónov a sladu. V jemnej sladkej chuti sa objavujú mliečne bonbóny, smotana a slad. Záver je dlhý s jemným dubovým nádychom.

Nápoj je určený pre všetkých, ktorí majú radi kvalitnú a jemnú „single malt“ whisky, ktorá je vhodná na každú príležitosť. Je to ideálny darček pre priateľov, rodinu alebo kolegov. Glenfiddich 12y je whisky, ktorá vás nikdy neomrzí.

Zaujímavosťou je, že značka sa v roku 2019 rozhodla premenovať zmeniť receptúru svojho základného radu „single malt“ whisky, aby prilákala nových zákazníkov a zvýraznila svoje inovácie. Glenfiddich 12y sa teda po novom nazýva Our Original Twelve, ktorá dozrieva v namiesto dvoch pôvodných (sudy z amerického a európskeho duba) typoch sudov až v troch - pribudli nové dubové sudy. Táto zmena receptúry je poctou pôvodnej whisky, ktorú vytvoril jej zakladateľ William Grant.

Pálenica Glenfiddich sídli v škótskej oblasti Speyside, ktorá je v rodinnom vlastníctve spoločnosti William Grant & Sons už od roku 1886. Názov Glenfiddich znamená v gaelčine „údolie jeleňov“ čo sa odráža aj v logu značky. Pálenica bola jednou z prvých, ktorá začala predávať „single malt“ whisky ako samostatnú kategóriu v roku 1963. Tým sa výrazne odlíšila od miešaných whisky, ktoré dominovali vtedajšiemu trhu. Značka sa tiež vyznačuje inovatívnosťou a experimentovaním s rôznymi typmi sudov, zmesami a vekovými kategóriami. Je najpredávanejšou single malt“ whisky na svete, ktorá sa distribuuje do 180 krajín.

 


Farba: Zlatá

Vôňa: Svieža a ovocná vôňa s tónmi hrušiek, citrónov a sladu.

Chuť: Jemná a sladká chuť s mliečnymi bonbónmi, smotanou a sladom.

Záver: Dlhý záver s jemným dubovým nádychom.


 

Ocenenia:

International Spirits Challenge (ISC) 2013 a 2014 – zlatá medaila

International Wine and Spirit Competition (IWSC) 2014 – zlatá medaila

The Spirits Business 2014 – majster v kategórii Speyside Single Malts do 12 rokov

IWSC 2012 – strieborná medaila

 

Dodatočné parametre

Kategória: V tube
% Alkoholu: 40
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Škótsko
Vek (v rokoch): 12 r
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V tube
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Sladový destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Glenfiddich 12yo @40%vol: (2022)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: