The Tyrconnell single malt 43% 0,7L

Kód: A487
Značka: Tyrconnell
€23,40 / ks €19,50 bez DPH
Skladom

Jemná írska „single malt“ whiskey s bohatou ovocnou chuťou a sviežou vôňou.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

The Tyrconnell je írska „single malt“ whiskey, ktorá sa vyrába s veľkým dôrazom na detail, pričom každý krok má výrazný vplyv na konečný chuťový profil. Alkohol dozrieva výhradne v sudoch po bourbone, čím nadobúda krémovúviskóznu chuť. V jej aróme budete cítiť pražené oriešky, nugát a jemný dub, ktoré prechádzajú do sladkej medovosti. Whiskey je na jazyku šťavnatá svieža. Dominujú ovocné chute s tropickým nádychom vrátane ananásu, guavy, citrónovej torty, pomarančového džúsu, vanilky a čerstvého duba. Stredne dlhý záver prináša do popredia slad a zrnité tóny.

Nápoj so zlatým nádychom je ideálny pre milovníkov whiskey, ktorí hľadajú jemnú, ale zároveň bohatú a komplexnú chuť. The Tyrconnell môžete piť čistý alebo s ľadom. Ak pridáte primerané množstvo vody, môže ešte viac odhaliť svoje nuansy a komplexnosť.

Výrobcom The Tyrconnell je pálenica Cooley v grófstve Louth, ktorá je súčasťou portfólia spoločnosti Beam Suntory. Cooley je známa tým, že sladové whiskey destiluje dvakrát, a nie trikrát, ako je to bežné v Írsku. Používa tiež nezvyčajne tvarované medené kotly s dlhým krkom, ktoré zabezpečujú väčší kontakt medzi whiskey a meďou, čo vedie k jemnejšej a vrstvenejšej chuti. Whiskey Tyrconnell je nazvaná podľa mena slávneho žrebca, ktorý vyhral prestížny závod Irish Derby v roku 1876. Jeho majiteľ Andrew A. Watt začal túto whiskey vyrábať v roku 1879 a na prelome 19. a 20. storočia bola jednou z najpopulárnejších írskych whiskey.

 


Farba: Svetlá zlatá

Vôňa: Svieža a medová vôňa s tónmi pražených orieškov, nugátu a jemného duba.

Chuť: Šťavnatá, krémová a ovocná chuť s tropickým nádychom vrátane ananásu, guavy, citrónovej torty, pomarančového džúsu, vanilky a čerstvého duba.

Záver: Stredne dlhý záver so sladom a zrnitými tónmi.


 

Ocenenia:

International Wine & Spirit Competition 2014 – strieborná medaila

San Francisco World Spirits Competition 2013 – strieborná medaila

Dodatočné parametre

Kategória: Single Malt Whiskey
% Alkoholu: 43
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Írsko
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Destilát z jačmeňa
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Tyrconnell

Tyrconnell Single Malt Irish Whiskey

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: