Oban 10y Special release 2022 57,1% 0,7L v tube

Kód: A391
Značka: Oban
€149,30 / ks €124,40 bez DPH
Skladom (22 ks)

Detailné informácie

Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.
Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.

Podrobný popis

Oban 10y Special Release 2022 je škótska „single malt“ whisky, ktorá sa destiluje tradičným spôsobom a dozrieva vo viacerých druhoch sudov: z amerického duba, v sudoch po červenom víne sherry a po sherry Amontillado. Výsledkom je komplexná hlboká whisky s vôňou plnou zrelých jabĺk, melónov a karamelu. Postupne sa rozvíjajú tóny citrusov, nezrelých hrušiek a slaného morského vzduchu. Pocítiť môžete aj bylinky a horčicu. Na jazyku je najskôr sladká potom slanápikantná. V chuti dominujú hrozienka, slad, citróny a orechy. Neskôr sa ešte objavujú tóny tabakových listov a ľahkej čokolády. Záver je dlhý s citrusmi a korenistým dubom.

Limitovaná edícia bola inšpirovaná aurorou borealis známou ako polárna žiara, ktorú možno pozorovať zo zálivu Oban Bay v západnom Škótsku. Legenda hovorí, že žiarivé svetlo bolo kedysi dávno poháňané nebeskou bytosťou, ktorú zosobňuje utekajúci zajac znázornený na etikete. Oban 10y Special Release 2022 je určená pre milovníkov sladkých a pobrežných nápojov, ktorí hľadajú niečo výnimočné a originálne. Whisky môžete piť čistú, s ľadom alebo zmiešanú s troškou vody.

Pálenica Oban sa nachádza v oblasti Highland na západnom pobreží Škótska. Je jednou z najmenších v tejto oblasti, ale za to jej „single malt“ whisky majú povesť vynikajúcej kvality a komplexného charakteru. Oban je špecifická aj zemepisnou polohou pri mori, čo bezprostredne ovplyvňuje chuť a arómu jej nápojov. Založili ju bratia JohnHugho Stevensovci ešte v roku 1794. Pálenica prešla viacerými zmenami majiteľov a prestavbami, až sa stala súčasťou Diageo, jedného z najväčších svetových výrobcov alkoholických nápojov.

 


Farba: Zlatá

Vôňa: Komplexná a ovocná vôňa s jablkami, hruškami, melónom, karamelom, citrusmi a slaným morských vzduchom.

Chuť: Sladká, slaná a pikantná chuť s tónmi hrozienok, sladu, citrónov a orechov.

Záver: Dlhý a citrusový záver s korenistým dubom.


 

Dodatočné parametre

Kategória: Oblasť Highland
% Alkoholu: 57,1
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Škótsko
Vek (v rokoch): 10 r
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V tube
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Sladový destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

I couldn't resist... | Oban 10 Special Release 2022 REVIEW

Oban 10 years old - Special Releases 2022 Single Malt Scotch Whisky Review by WhiskyJason

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: