Glenmorangie Nectar D´Or 46% 0,7L v kartóne

Kód: D715
Značka: Glenmorangie
€61,60 / ks €51,30 bez DPH
Skladom (5 ks)

Detailné informácie

Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.
Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.

Podrobný popis

Názov liehovaru je odvodený z galčiny, kde "Glen of the Morangie Burn" znamená voľne preložené toto - "malé údolie veľkého pokoja".
V tejto pálenici na samom severe Highlands sa pálilo už v roku 1703, a to samozrejme znamená len jedno - ilegálne. Oficiálne sa tu whisky vrába od roku 1843 a pálenicu Glenmorangie založili bratia William a John Mahesonovci. Pokojnú pálenicu prestavali v roku 1887, a aby mohli túto rozsiahlu rekonštrukciu realizovať, zmenil sa podnik z čisto rodinnej na kapitálovú spoločnosť.
Počas vojny firma trpela nedostatkom financii, až ju v roku 1918 prevzala spoločnosť MacDonald & Muir. Takmer ihneď, už v roku 1919 vyhlásili v USA prohibíciu a firma mala opäť obrovké problémy.
V roku 1931 sa brány pálenice zatvorili, aby sa v roku 1936 opäť otvorili, no situácia sa počas vojny opakovala. Po vojne všetko nabralo správny smer.
Glenmorangie bola prvá v Škótsku, kde whisky zrela v sudoch po bourbone, a tento krok sa vyplatil. V súčastnosti patrí Glenmorangie francúzskemu koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy. Ešte jedna zaujímavosť - od založenia pálenice až dodnes platí jedno pravidlo: V pálenici musí vždy pracovať 16 ľudí - 16 Men of Tain.

Glenmorangie Nectar D´Or
dokončené v krásnych sudoch na víno Sauternes! Jediný slad zreje najskôr v sudoch po bourbone, potom je prevedený do sudov na víno od spoločnosti Sauternes, ktorá predtým obsahovala sladké francúzske víno.
Na "nose" sladké citrusové tóny s citrónovým tvarohom a vanilkovým krehkým pečivom, po ktorých nasleduje dubové korenie a perník. Nasleduje sušené ovocie s kvapkami medu. Na "jazyku" hodvábne a sirupové, s vanilkovým krémom, maslovou baklavou a praženým hnedým cukrom. Záver je suchý s tónmi dubu popri citrónovom pečive a sušienkach zázvoru.

Dodatočné parametre

Kategória: Oblasť Highland
% Alkoholu: 46
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Škótsko
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Sladový destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: