Dalmore 12y 40% 0,7L v kartóne

Kód: B024
Značka: Dalmore
€84,70 / ks €70,60 bez DPH
Skladom

Táto výnimočná whisky dozrieva minimálne 12 rokov. Na podnebí zamatová a hladká chuť s príchuťou zrelých pomarančov, tmavej čokolády, karamelu a korenia vrátane klinčekov a muškátového orieška. 

 

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

Dalmore 12-ročná Highland Single Malt Scotch Whisky je prémiová whisky, ktorá sa ručne vyrába v Škótskej vysočine, ktorá je známa svojimi bohatými a výraznými chuťami. Táto výnimočná whisky dozrieva minimálne 12 rokov v sudoch po bourbone z amerického bieleho dubu, výsledkom čoho je komplexný a nuansovaný chuťový profil, ktorý stelesňuje jedinečné vlastnosti liehovaru Dalmore.

Dalmore je škótska distilérka spoločnosti Kyndal Spirits Ltd. nachádzajúca sa v dedine Alness v kraji Ross-Shire, ktorá vyrába škótsku sladovú malt whisky. Bola založená v roku 1839 Alexandrom Mathesonom a produkuje čistú sladovú malt whisky. Jeleň vyobrazený na etikete, bol pôvodným symbolom Mackenziových, ktorí boli vlastníkmi distilérky od roku 1886. Na tejto distilérke sú zaujímavé medené chladiace plášte z roku 1874, ktoré slúžia dodnes. Produkcia whisky značky Dalmore je od 12 ročných až po 30 ročné. Väčšina produkcie končí v miešaných whiskách spoločnosti Whyte & Mackay. Ako čistá sladová sa predává iba približne 5% z celkového objemu výroby.

Dalmore 12-Year-Old Scotch Whisky je prezentovaná v elegantnej fľaši. Na fľaši je ikonický znak jeleňa. Z obalu vyžaruje elegancia a sofistikovanosť, s kovovou plaketou na hrdle fľaše označujúcou vek whisky a korkovou zátkou pre nádych tradície.


Farba: Hlboká jantárová

Vôňa: Bohatá a aromatická s tónmi pomarančovej kôry, tmavej čokolády, škorice, vanilkových karameliek a korenistých tónov kávy.

Chuť: Na podnebí zamatová a hladká chuť s príchuťou zrelých pomarančov, tmavej čokolády, karamelu a korenia vrátane klinčekov a muškátového orieška. 

Záver: Je dlhý a hrejivý, s jemným korenistým nádychom a tónmi citrusov a tmavej čokolády


Ocenenie:

Striebro:

  • Distillers' Single Malts 12 rokov a menej - 2022 Medzinárodná výzva na liehoviny
  • Scotch Single Malt – Highland – 2017 Medzinárodná súťaž vín a destilátov

 

Dodatočné parametre

Kategória: Oblasť Highland
% Alkoholu: 40
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Škótsko
Vek (v rokoch): 12 r
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V kartóne
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Sladový destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: