Sambuca Molinari Extra 40% 0,7L

Kód: B015
Značka: Molinari
€17,50 / ks €14,60 bez DPH
Skladom (9 ks)

Detailné informácie

Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.
Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.

Podrobný popis

Sambuca Molinari Extra je veľmi obľúbený taliansky likér známy svojou čistotousilnou chuťou anízu, ktorý tvorí jeho základ. Nápoj nemá určený vek a nezreje v sudoch, čím si zachováva svoju pôvodnú chuť a arómu. V jeho intenzívnej vôni dominujú tóny čerstvého anízu, mäkkého sladkého drievka, čerstvo pokosenej trávy a citrónovej kôry. Chuť je veľmi čistá a sladká s príchuťou anízu a nijakých iných prísad. V ústach zanecháva minerálne takmer kriedové tóny spolu s dlhotrvajúcou chuťou stredomorského korenia.

Angelo Molinari, skúsený majster, mal predstavu vyrobiť likér podobný anízovým destilátom, ktoré sa pili v 18. storočí. V roku 1944 vytvoril Sambuca Molinari, ktorý sa dodnes vyrába v špeciálne postavenej pálenici. Likér je vhodný pre milovníkov talianskej kultúry a tradície, ako aj pre tých, ktorí hľadajú kvalitný a autentický anízový alkohol. 

Práve Angelo Molinari potom, čo vytvoril svoj ikonický likér založil v roku 1945 rodinnú spoločnosť Molinari. V 50. a 60. rokoch sa Sambuca Molinari stal symbolom talianskeho pôvabu a dokonca sa objavil aj vo filme La Dolce Vita. Po smrti zakladateľa v roku 1975 jeho synovia rozšírili značku na medzinárodnú úroveň. Neskôr otvorili novú továreň s vysokou úrovňou automatizácie a v 80. a 90. rokoch si Molinari udržal vedúcu pozíciu na trhu vďaka účinným marketingovým stratégiám. Dnes je jednou z najuznávanejších značiek na talianskom trhu.

 


Farba: Číra

Vôňa: Intenzívna vôňa anízu s tónmi sladkého drievka, čerstvo pokosenej trávy a citrónovej kôry.

Chuť: Čistá a sladká chuť s príchuťou anízu.

Záver: Dlhý záver s minerálnymi a kriedovými tónmi spolu so stredomorským korením.


 

Tip:

Sambuca Molinari Extra sa hodí ako digestív po jedle alebo k dezertom s čokoládou a kávou. Môže sa tiež použiť na prípravu nápoja „caffè corretto“.

Dodatočné parametre

Kategória: Likéry
% Alkoholu: 40
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Taliansko
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Likér
Zloženie: Voda, cukor, anízový likér, výťažky z rastlín
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

MOLINARI MOJITO - Variante del Cocktail Mojito con Sambuca Molinari Extra di Buon'Idea

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: