Famous Grouse Sherry Cask 40% 1L

Kód: E084
Značka: Famous Grouse
€22,90 / ks €19,10 bez DPH
Skladom (31 ks)

Detailné informácie

Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.
Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.

Podrobný popis

Famous Grouse Sherry Cask je vynikajúca škótska whisky vyrobená zo zmesi starostlivo vybraných „single malt“ whisky z oblasti Speyside, ktoré dozrievali v španielskych dubových sudoch po sherry. Jej vôňa sa otvára tónmi čerstvých pomarančov a hrušiek, ktoré sú doplnené o vôňu višňových kvetov, hrozienok, kakaových bôbov a jemných korení ako škorica a zázvor. Whisky je na jazyku hladkábohatým charakterom, kde dominujú tóny dubovej vanilky, tmavej čokolády, javorového sirupu, pražených mandlí a lieskových orieškov. Záver je dlhýhladký s teplými tónmi sušeného ovocia, ktoré pripomínajú vianočné koláče. Chuť je sladko-korenistá.

Pôvodný dizajn etikety s prepelicou vytvorila Philippa Gloag, dcéra zakladateľa Matthewa Gloaga. Jej dizajn sa stal synonymom pre kvalitu a tradíciu, ktoré Famous Grouse reprezentuje. Prepelica, ktorá symbolizuje odvahunezávislosť je znázornená na každej fľaši Famous Grouse a je dôkazom toho, že aj v dnešnej dobe môže tradičný symbol vyjadrovať moderné hodnoty a byť relevantný pre súčasných spotrebiteľov.

Whisky začala pôvodne vyrábať v roku 1896 rodinná firma Matthew Gloag & Son pod názvom The Grouse, ktorá bola v roku 1905 premenovaná na The Famous Grouse. V roku 1970 ju odkúpila spoločnosť Highland Distillers, ktorá je dnes súčasťou The Edrington Group. Od 80. rokov 20. storočia sa Famous Grouse stala najpredávanejšou whisky v Škótsku a druhou najpredávanejšou vo Veľkej Británii. V roku 1984 získala značka Kráľovskú záruku. Je známa výrobou škótskych „blended“ whisky, ktoré zahŕňajú „single malt“ z páleníc Highland Park a The Macallan. Firma ročne predá viac ako 2 milióny fliaš.

 


Farba: Tmavá červeno-zlatá

Vôňa: Jemná ovocná vôňa s náznakom pomarančov a hrušiek doplnená o vôňu višňových kvetov, hrozienok, kakaových bôbov a jemných korení.

Chuť: Bohatá, sladká a hladká chuť s tónmi dubovej vanilky, tmavej čokolády, javorového sirupu, pražených mandlí a lieskových orieškov.

Záver: Dlhý, hladký, sladko-korenistý záver s tónmi sušeného ovocia.

Dodatočné parametre

Kategória: Blended whisky
% Alkoholu: 40
Objem (L): 1
Krajina pôvodu: Škótsko
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Nie
Balenie: Bez obalu
Typ alkoholu: Whisk(e)y
Zloženie: Sladový destilát
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Naked Malt 40 % Vol. vs. Famous Grouse Sherry Cask Finish 40 % Vol.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: