Ron Cristobal Santa Maria Vintage 2007 46% 0,7L

Kód: D464
Zľava pre registrovaných
Značka: Ron Cristobal
€79 €65,83 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
1.2.2023

Detailné informácie

Podrobný popis

Limitovaná edícia v počte 1174 vyrobených fliaš. Táto edícia Santa Marie je čisto zmesou ročníkov z roku 2007. Rum bol dozrievaný len v tropickom podnebí Dominikánskej republiky. Santa Maria Vintage 2007 bola fľašovaná v auguste 2020.

 

Cristóbal Colón alebo Krištof Kolombus bol prieskumník, navigátor a kolonizátor, ktorý uskutočnil štyri plavby cez Atlantický oceán.

Dňa 5. decembra 1492 sa Christopher Columbus vylodil na najvýznamnejšom ostrove, ktorý objavil. Jeho obyvatelia ho nazývali Haiti, Columbus ju pomenoval La Isla Espanola (ostrov španielov), dnes poznáme toto územie ako Dominikánska republika a Haiti.

Slová Krištofa Kolomba: „La Isla Espanola je zázrak. Hory a kopce, roviny a lúky sú úrodné a krásne. Sú najvhodnejšie na pestovanie plodín a na chov dobytka všetkého druhu a sú tu dobré miesta na výstavbu miest a dedín. Prístavy sú neuveriteľné a existuje mnoho veľkých riek so širokými kanálmi a väčšina obsahuje zlato. Stromy, ovocie a rastliny sú veľmi odlišné od stromov na Kube. V "Hispaniole" je veľa korenia a veľké bane zlata a iných kovov. “

Na svojich cestách použil tri rôzne lode, Pinta, Nina a Santa Maria. Pinta bol prvou loďou Krištofa Kolumba, ktorá sa v roku 1492 plavila cez Atlantický oceán.

Nina alebo “La Nina” bola pôvodne pomenovaná Santa Clara, ale bola prezývaná Nina. Loď využíval Columbus na niekoľkých jeho dobrodružstvách smerom k Amerike. Kvôli vzbure v kolónii a nedostatku finančných prostriedkov musel Columbus loď predať. Osud lodí nie je známy.

Dodatočné parametre

Kategória: Rumy
Hmotnosť: 1.4 kg
% Alkoholu: 46%
Objem (L): 0,7L
Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Darčekové balenie: Áno
Cena za litr: 0.7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: