Plantation single vintage Peru 2006 47,9% 0,7L

Kód: D493
€90 €75 bez DPH
Skladom (6 ks)
Môžeme doručiť do:
1.2.2023

Detailné informácie

Podrobný popis

One-time limitovaná edícia rumu značky Plantation pochádzajúca z juhoamerického Peru.

 

Peru 2006 je limitovaná edícia iba 21 sudov pre celý svet, ktorá vyjadruje osobnosť peruánskeho regiónu a bohatstvo cukrovej trstiny z údolia Chicama, ktoré sa nachádza iba niekoľko stoviek kilometrov od ekvádorských hraníc. Región je veľmi ovplyvnený meteorologickým javom El Nino, ktorý môže byť zničujúci, ale tiež ponúka významné hnojenie aj pre pestovateľov cukrovej trstiny. Jedinečné vlastnosti tohto regiónu inšpirovali tím Plantation Rum a Cartavio k vytvoreniu tohto aromatického a komplexného 14 ročného pokladu.

Plantation Rum Peru 2006 je zmes rumov, ktorá je výsledkom trojdňovej fermentácie destilovanej vo viackolónových destilačných zariadeniach a tiež zariadeniach typu John Dore. Za svoju osobnosť vďačí tiež procesu dvojitého starnutia, ktorý je podpisom všetkých rumov Plantation a zdrojom ich ohromného úspechu. Tento rum, destilovaný v roku 2006, najskôr zrel jedenásť rokov v 200-litrových sudoch po bourbone v pivniciach peruánskej pálenice, kde je "anjelská daň" regulovaná vďaka technickej kontrole vetrania a vlhkosti. Rum potom uskutočnil dlhú námornú plavbu do Francúzska, kde ešte tri roky zrel v Javrezacu na juhozápade Francúzska v 400-litrových sudoch z francúzskeho duba.

 

Edícia The Birds of Paradise

Na zdôraznenie výnimočného charakteru zbierky vintage rumov pochádzajúcich z inšpirujúcich spoluprác, Plantation Rum vzdáva hold regiónu každej krajiny s témou Birds of Paradise. Na etiketách fliaš sú hrdo označené symbolické a pôvodné vtáky každého národa. Po Jamajke, Fidži a Barbadose pokračuje prehliadka vtákov v Peru touto edíciou z roku 2006, ktorej štítok zdobí peruánsky skalný kohútik, ktorý sa v kečuánčine nazýva „tunki“. Tento skvostný rodák z oblačného lesa, ktorý sa dá rozoznať podľa výrazného oranžového čela, je považovaný za národného vtáka Peru. 

 

Aróma: Tmavá čokoláda, orechy, vanilka, nasledujú citrusové tóny. Chuť: Jemná, výrazná je tmavá čokoláda, ktorá je nasledovaná exotickým ovocím. Záver: Dlhý, s náznakom sušeného ovocia, škorice a orieškov.

Dodatočné parametre

Kategória: Rumy
Hmotnosť: 1.4 kg
% Alkoholu: 47,9%
Objem (L): 0,7L
Krajina pôvodu: Peru
Darčekové balenie: Nie
Cena za litr: 0.7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: