Godet XO Terre 40%, 0,7L v kartóne

Kód: E143
€96,90 / ks €80,75 bez DPH
Na objednávku (3-15 dní)

Poctivo zreje v dubových sudoch 30 rokov. Zmes čerstvých kvetinových a ovocných aróm.

Detailné informácie

Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 16:00
odoslaná v rovnaký deň.
Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.

Podrobný popis

Značka Cognac Godet je veľmi uznávanou po celom svete a hlavne pre Francúzov je symbolom ich hrdosti. Koňak Godet je neodmysliteľnou súčasťou menu v Elyzejskom paláci v Paríži. Spoločnosť získava so svojimi produktami významné ocenenia. Hlavne koňak XO Terre a jeho jedinečný dizajn fľaše a celého balenia. Je pomenovaný po planéte Zem. Poctivo zreje v dubových sudoch 30 rokov. 

Koňak Godet XO Terre je prácou Jeana Edouarda Godeta 15-tej generácie domu Majstra v miešaní. 

Tradícia značky Godet siaha až do 16. storočia, keď sa v La Rochelle usadil zakladateľ rodu, holandský obchodník Bonaventura Godet. Behom krátkej doby sa dokázal presadiť medzi najvýznamnejšími obchodníkmi s vínom, za čo sa mu dostalo mnoho ocenení od francúzskeho kráľa Juraja IV. Aj nasledovníci rodu pokračovali v započatom rodinnom diele. V roku 1730 bol Augustin Godet dokonca dvorným dodávateľom vína na anglickom dvore a jeho syn Gédéon sa na čas presťahoval do Anglicka, aby rozšíril obchod. Po návrate do La Rochelle v roku 1782 založil spoločnosť Cognac Godet, čím započal ďalšiu slávnu kapitolu mena Godet. Dnes spoločnosť Cognac Godet patrí medzi  posledné rýdze rodinné francúzske firmy vyrábajúce koňak.

Spoločnosť je riadená Jean-Jacques Godetom a jeho troma synmi, ktorí sú taktiež priamymi potomkami slávneho Bonaventura z renesančnej epochy. Vďaka dôrazu na vysokú kvalitu produktov si koňak Godet po celom svete vybudoval renomé ako “koňak znalcov”. Vysokú úroveň koňaku Godet dokazujú aj veľmi pestížne miesta, na ktorých je ponúkaný. Cognac Godet je súčasťou menu v Elyzejskom paláci či na palubách Air France. Pri oslavách päťdesiateho výročia vlády anglickej kráľovnej Alžbety bol Cognac Godet ako jediný koňak súčasťou slávnostného menu. Koňaky Godet získali celú radu ocenení na prestížnych medzinárodných výstavách a súťažiach. Štandardy kvality a zrenia vysoko prekračujú hodnoty požadované francúzskymi zákonmi.


Farba: Zlatá až mahagónová

Vôňa:  Zmes čerstvých kvetinových a ovocných aróm pomerne rýchlo ustúpi ťažším nádychom škorice a korenia.

Chuť:  Škorica, korenisté tóny a výťažky s čerstvých kvetín

Záver: Plný ostrých príchutí, oživený ovocím a zložitými tónmi kože, duba a korenia


 

Dodatočné parametre

Kategória: V kartóne
Hmotnosť: 2 kg
% Alkoholu: 40%
Objem (L): 0,7 L
Krajina pôvodu: Francúzsko
Darčekové balenie: Áno
Cena za litr: 0.7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: