A. H. Riise XO Reserve Christmas Rum Old Edition 40% 0,7L v kartóne

Kód: E158
€57,90 / ks €48,25 bez DPH
Skladom (1 ks)

Vychutnajte si limitovanú edíciu vianočného rumu A. H. Riise XO Reserve. 

Detailné informácie

Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 16:00
odoslaná v rovnaký deň.
Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.

Podrobný popis

Vianoce môžu byť v ktorýkoľvek mesiac, pokiaľ vaša domáca zbierka obsahuje tento sviatočne ochutený prémiový rum, vyrobený z najlepších a najstarších destilátov AH Riise, ktoré pochádzajú zo Strednej Ameriky a Západnej Indie. 

Východiskovým bodom pre tento vianočný rum je A. H. Riise XO Reserve, ktorý dozrieval v starých sudoch po sherry Pedro Ximenez. Vzniká tak plný a silný rum s tónmi vianočného korenia.

Vychutnajte si limitovanú edíciu vianočného rumu A. H. Riise XO Reserve s rodinou a priateľmi a podeľte sa s nimi o radosť zo špeciálnej degustácie, na Štedrý večer alebo kedykoľvek, keď pocítite potrebu oddýchnuť si v spoločnosti čarovných chvíľ.


Farba: Medená 

Vôňa: Sladký buket, mango, kokos, pomaranč, ananás, vanilka a čokoláda

Chuť: Ovocné arómy s vianočným korením

Záver: Aromatický, jemne okorenený


 

Dodatočné parametre

Kategória: V kartóne
Hmotnosť: 2 kg
% Alkoholu: 40%
Objem (L): 0,7 L
Krajina pôvodu: Americké Panenské ostrovy
Darčekové balenie: Áno
Cena za litr: 0.7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

A.H. Riise 
Keď mladý dánsky lekárnik Albert Heinrich Riise opúšťal svoju domovinu a vydával sa na dlhú cestu do Dánskej západnej Indie, netušil, že dá svetu jeden z najlepších rumov.

V roku 1838 sa usídlil na ostrove Saint Thomas, ktorý dnes patrí k americkým Panenským ostrovom, a o rok neskôr si tú otvoril malú lekáreň. A aj keď vďaka svojmu obchodnickému talentu predával kadečo, farmácia zostala jeho vášňou. Z ciest si vozil bylinky a z nich vyrábal kozmetické a liečivé prípravky a alkohol. Spočiatku ale nie na vnútorné použitie.

V Západnej Indii sa vtedy vyrábal rum, ktorý sa prezýval Devil Killer. Vďaka približne 70% obsahu alkoholu vypálil totiž človeku dieru od krku až po podrážky. A. H. Riise ho miešal s horkými liehovinami a úspešne ponúkal ako liek na žalúdočné nevoľnosti. Viacmenej náhodou sa mu tiež podarilo vyrobiť jeden z najlepších rumov na trhu a získať hneď niekoľko ocenení. To už bolo jasné, že jeho lahodné výrobky si človek oveľa lepšie vychutná zdravý.

Destilérka A. H. Riise nadväzuje na dedičstvo svojho zakladateľa a rad rumov stále vyrába podľa pôvodných receptúr. Rumy z jej produkcie sú známe svojím sladkým, výrazne ovocným chuťovým profilom a patrí k tým najobľúbenejším.

Najlepšie veci sú niekedy dielom náhody. Za túto vďačíme farmácii.