La Maison Du Rhum Santa Lucia 2013 No.4 45% 0,7L v tube

Kód: E206
€69 / ks €57,50 bez DPH
Na objednávku

Komplexný rum z ostrova Svätá Lucia s bohatou vôňou tropického ovocia.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

La Maison Du Rhum Santa Lucia 2013 No.4 je rum z ostrova Svätá Lucia, ktorý osloví aj tých najnáročnejších milovníkov rumu. Alkohol sa destiloval v roku 2013 v kontinuálnych destilačných zariadeniach typu Coffey a zrel osem rokov v tropickom podnebí v sudoch z amerického bieleho duba prvého plnenia. Vôňa tohto rumu je bohatá komplexná s nádychom banánu a mäty, ktoré sa prelínajú s tónmi vanilky a kokosu. Počas aeračného procesu sa uvoľňujú jemné minerálne tóny, ktoré sú doplnené o vôňu exotického ovocia a jemnú kyslosť maracuje. Jeho chuť je veľmi rozmanitá vyvážená. Budete cítiť vanilku, dubové drevo, kokos a korenie s ľahkým dymovým alebo skôr praženým nádychom. Záver je plný kyslého exotického ovocia s dlhotrvajúcim dojmom.

Spoločnosť Dugas vydala dva rumy z ostrova Svätá Lucia s označením No.4 a No.5, ktoré boli destilované v roku 2013. Avšak uvedené na trh boli s odstupom jedného roka. Rum Santa Lucia 2013 No.4 sa predáva od roku 2021, pričom No.5 od roku 2022. Hlavný rozdiel medzi nimi spočíva v ich chuťovom profile. Zatiaľ čo No.4 ponúka tóny banánu, mäty, kokosu a maracuje s kyslým záverom, No.5 sa vyznačuje plnšou textúrou s vanilkovými, kokosovými, tabakovými a orechovými tónmi. No.5 má tiež nižší obsah alkoholu.

La Maison Du Rhum je značka francúzskej spoločnosti Dugas, ktorá bola uvedená na trh v roku 2017 s cieľom ponúkať prémiové rumy od najlepších páleníc z celého sveta. Značka umožňuje objavovať rumy z rôznych kontinentov, pričom každý rum rozpráva príbeh svojho pôvodu, zručnosti jeho tvorcov a kultúry. Výnimočný alkohol ponúka niečo pre každého, od hladkých a jemných až po bohaté a silné chute. Rum rozpoznáte aj podľa štýlových fliaš s hravým a farebným dizajnom, ktorý odráža pôvod rumu, jeho výrobu a degustačné poznámky.

 


Farba: Hlboká jantárová

Vôňa: Bohatá a komplexná vôňa s nádychom banánu, mäty, vanilky a kokosu.

Chuť: Rozmanitá a vyvážená chuť s vanilkou, dubovým drevom, kokosom, korením a dymom.

Záver: Dlhý a kyslý záver s exotickým ovocím.


 

Dodatočné parametre

Kategória: Tmavý rum
% Alkoholu: 45
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Svätá Lucia
Vek (v rokoch): 7 r
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V tube
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: