STRÁNKY SÚ URČENÉ VÝHRADNE PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV

Plantation Barbados 2011 Vintage 51,1% 0,7L GB

Kód: D175
€95
Skladom (6 ks)
Môžeme doručiť do:
20.10.2021

Detailné informácie

Podrobný popis

Plantation Barbados 2011 pochádza z rodiska rumu, kde sa rum produkuje už od roku 1621 - z Barbadosu. Táto edícia bola vyrobená liehovarom The West Indies Rum Distillery iba v množstve 24 sudov a je súčasťou one-time limitovanej kolekcie s názvom "Birds of paradise". Ide o výsledok spolupráce Alexandra Gabriela a Master Blendera WIRD, Dona Benna. Prvotne zreje za tropických podmienok v 200-litrových dubových sudoch po bourbone po dobu 4 a pol roka. Následne zreje za kontinentálnych podmienok taktiež po dobu 4 a pol roka v 350-litrových dubových Ferrand sudoch. Obsah pridaného cukru či karamelu je 0 - 0,1 %.

 

Brown pelicans

Tohtoročná kolekcia, ktorá nesie názov "Birds of paradise" vzdáva hold prírodným dedičstvám jednotlivých krajín, odkiaľ dané rumy pochádzajú. Táto edícia nadväzuje na predchádzajúce - Fiji 2005 a Jamaica 2003. Pre Barbados sú charakteristické hnedé pelikány, ktoré sú súčasne aj symbolom tejto krajiny. Tento druh je jediný, ktorý na ostrove zostal a veľmi rád sa "predvádza" na plytčine pri liehovare, čím zabezpečuje nádherné výhľady pre zamestnancov pri vychutnávaní si obeda.

 

Farba: Jantárová.

Vôňa: Spočiatku je možné cítiť drevité a korenisté tóny, predovšetkým škoricu a zázvor, neskôr sa stáva ovocnejšou s hrozienkami, slivkami a citrusovou kôrou. Je doplnená orieškami a mandľami v pozadí.

Chuť: Začiatok je jemný a veľmi ovocný, hrozienka, orechy, neskôr je silnejšia a suchšia, tóny čokolády, karamelu, vanilky, muškátového oriešku, kvetov, doplnená o kôru citrusov.

Zakončenie: Dlhé, tóny sliviek, orieškov, čokolády a korenia.

Dodatočné parametre

Kategória: Rum
Hmotnosť: 1.4 kg
Alkohol: 51,1%
Darčekové balenie: Áno
Krajina: Barbados
Objem: 0,7L
Alkohol: 51,1%
Objem: 0,7L
Krajina: Barbados
Darčekové balenie: Áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: