La Maison Du Rhum Panama 2007 No.5 55% 0,7L v tube

Kód: E209
€69 / ks €57,50 bez DPH
Na objednávku

Silný panamský melasový rum s bohatým profilom a tónmi korenia, ovocia a duba.

Detailné informácie

Doprava zadarmo Red Bear
Doprava zadarmo
na objednávku nad 80€.
Objednávka Red Bear
Objednávka tovaru skladom do 10:00
odoslaná v rovnaký deň.

Podrobný popis

La Maison Du Rhum Panama 2007 No.5 je panamský melasový rum, ktorý pochádza z úrodných pôd obohatených minerálmi z aktívnych vulkánov. Alkohol sa destiloval v roku 2007 v kolónových destilačných zariadeniach a následne zrel takmer 15 rokov v dubových sudoch po bourbone. Jeho vôňa sa na začiatku javí ľahkáovocná s tónmi broskýň, marhúľ a granátového jablka. Postupne sa prejavuje sviežosťvzdušný kvetinový parfum. V pozadí navyše cítiť vrstvy vanilkového karamelu. Chuť je okrúhlasilná s hustým karamelom. Silne opečený dub prináša určitú horkosť, ktorú prebíja sladkosť melasy a exotického ovocia. Záver je okrúhly s karamelizovanými orieškami.

Rum Panama 2007 No.5 je edícia, ktorá vyšla v roku 2022, zatiaľ čo jeho predchodca No.4 bol uvedený o jeden rok skôr. Oba rumy sú z Panamy, pričom No.5 zrel v dubových sudoch po bourbone a No.4 v sudoch z bieleho amerického duba a následne v sudoch po sherry Oloroso. Vďaka rozdielnym sudom sú edície značne odlišné. No.4 má jemnejšiu a krémovejšiu chuť s tónmi vanilky, jemného korenia a tmavého ovocia. No.5 má zas silnejšiu koncentráciu a je charakteristický svojou okrúhlosťou a karamelovými tónmi. Obidva rumy sú výbornou voľbou pre tých, ktorí oceňujú komplexnosť a hĺbku rumových nápojov.

La Maison Du Rhum je značka francúzskej spoločnosti Dugas, ktorá bola uvedená na trh v roku 2017 s cieľom ponúkať prémiové rumy od najlepších páleníc z celého sveta. Značka umožňuje objavovať rumy z rôznych kontinentov, pričom každý rum rozpráva príbeh svojho pôvodu, zručnosti jeho tvorcov a kultúry. Výnimočný alkohol ponúka niečo pre každého, od hladkých a jemných až po bohaté a silné chute. Rum rozpoznáte aj podľa štýlových fliaš s hravým a farebným dizajnom, ktorý odráža pôvod rumu, jeho výrobu a degustačné poznámky.

 


Farba: Tmavá jantárová

Vôňa: Ľahká, ovocná a kvetinová vôňa s tónmi broskýň, marhúľ a granátového jablka.

Chuť: Silná a okrúhla chuť s karamelom, opečeným dubom, melasou a exotickým ovocím.

Záver: Okrúhly záver s karamelizovanými orieškami.


 

Dodatočné parametre

Kategória: Overproof rum
% Alkoholu: 55
Objem (L): 0,7
Krajina pôvodu: Panama
Vek (v rokoch): Bez udania veku
Darčekové balenie: Áno
Balenie: V tube
Typ alkoholu: Rum
Zloženie: Destilát z cukrovej trstiny
Trvanlivosť: Bez obmedzenia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: