Glenfiddich Project XX - 20x vybraná whisky

Glenfiddich - známa Škótska whisky nesúca svetové ocenenia a uznania odborníkov, je veľakrát milne vnímaná ako masový výrobca. Distilérka založená obuvníkom Wiliamom Grantom v roku 1886 sa môže pýšiť tým, že je jednou z mála stálych rodinných podnikov. V šesťdesiatych rokoch sa táto rodinná spoločnosť stala prvou, ktorá začala jednosladovú whisky vyvážať.

Ďalšou zaujímavosťou Glenfiddich je, že celý proces sa deje na jednom mieste. Výroba sudov vo vlastnej debnárskej dielni, spracovanie a destlácia a nakoniec sa aj proces plnenia odohráva na vlastnej plničke.

Glenfiddich2

"Druhé experimetnálne vydanie distilérky Glenfiddich nesie označenie Project XX. Znamená, že na tvorbe tohto skvostu sa podielali dvadsiati malt masteri"

Glenfiddich si pozval dvadsiatich odborníkov, aby si vybrali ktorúkoľvek z tisícky zrejúcich whisky zo skladov distilérky. Vybraných 20 druhov následne spojil Malt master Brian Kinsman a vznikla tak úžasná sladová whisky, ktorú môže vychutnávať aj Vy. Povráva sa, že distilérka sa snažila držať tajomstvo projektu čo najdlhšie a preto sa niektorí zúčastnení odborníci o zámere dozvedeli až v polovičke tohto procesu.