Archangelskaja vodka - Polárna zrelosť

archangelskajaArchangelskaja vodka je prémiový produkt s chráneným geografickým označením od spoločnosti Beluga group.
Vodka pochádza z mesta Archangeľsk, v ktorom tradícia výroby vodky siaha viac ako sto rokov dozadu, do imperiálnych čias.

Unikátnosť vodky spočíva v správnej vode, ingredienciách a dozrievaní.
Na prípravu sa používa mäkká severská voda, ktorá prechádza dôkladným štvorstupňovým systémom filtrácie, vďaka ktorému chuť vodky získava špeciálnu jemnosť.
Použité sú výlučne prírodné ingrediencie, ktoré robia tento produkt jedinečným unikátom.
Pred plnením do fliaš vodka prechádza štrnásťdňovým dozrievaním v storočných medených kadiach, v ktorých sa vyváži chuť a nápoj sa tak stane lahodným.

archangelskaja2Archangeľsk je mesto s bohatou históriou. Bolo založené cárom Ivanom Hrozným v roku 1584. Mesto sa stalo prvým obchodným prístavom cárskeho Ruska. Je rodiskom svetoznámeho vedca, filozofa, spisovateľa a maliara M. V. Lomonosova.
Príbeh liehovaru v Archangeľsku začal Sergej Vitte, jeden z najhlavnejších reformátorov cárskeho Ruska. Práve on zaviedol systém licencií a štátny dohľad nad výrobou vodky. V roku 1898 bol jeden z prvých skladov práve v Archangeľsku, z ktorého sa postupne vybudoval výrobný závod. Nachádza sa v centre mesta, na nábreží rieky Severná Dviny.

Ochutnajte jedinečnú jemnosť vodky Archangelskaja

archangelskaja-vodkaFľaša 0,5L - MOC: 11,90 €

Fľaša 0,7L - MOC: 13,90 €