STRÁNKY SÚ URČENÉ VÝHRADNE PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV

Blanton's Single barrel 46,5% 0,7L

Kód: A196
Novinka
Značka: Blanton's
€186,91 –20 %
Obrázok
€186,91 –20 % €149
Do týždňa
Môžeme doručiť do:
3.11.2021

Detailné informácie

Podrobný popis

Príbeh Single Barrel Bourbon sa začal v spoločnosti Blanton’s v roku 1984. Master Distiller Elmer T. Lee, ktorý sa blížil k dôchodku, dostal za úlohu vytvoriť bourbon mimoriadne vysokej kvality. Pri dôkladnom zvážení si spomenul na predchádzajúce dni svojej kariéry na konci 40. rokov, keď pracoval u plukovníka Alberta B. Blantona. Plukovník Blanton bol prezidentom liehovaru do roku 1952. Pán Lee si pamätal, že keď bude plukovník Blanton baviť hodnostárov a ďalších dôležitých hostí, vyberie z centrálneho skladu H „medové sudy“ a nechá tento bourbon fľaškovať po jednom sude. . Na počesť starej tradície plukovníka Blantona sa Elmer T. Lee rozhodol pomenovať tento nový bourbon „Blanton’s Single Barrel“.

Elmer T. Lee predstavil svetu Blanton’s Single Barrel Bourbon rok pred odchodom do dôchodku. Pritom spôsobil revolúciu v tomto odbore vytvorením kategórie „prémiového“ bourbonu s prvým bourbonom na svete "single barrel".
Táto myšlienka bola v tom čase trochu radikálna, pretože spochybňovala identitu toho, čo väčšina ľudí považovala za bourbon. Dnes už väčšina liehovarov ponúka single alebo blended , ale spoločnosť Blanton’s bola prvá.
Kôň a džokej na vrchu zátky fľaše sú dnes uznávanou ochrannou známkou spoločnosti Blanton's Single Barrel Bourbon. Bohaté dedičstvo a tradícia koní v Kentucky súbežne s bourbonom. Toto je náš spôsob, ako vzdať hold tomuto dedičstvu v Kentucky. Od roku 1999 sa vyrobila zberateľská sada ôsmich rôznych zátok. Sada obsahuje koňa a džokeja v rôznych krokoch a pózach, ktoré sa podobajú etapám dostihových pretekov, od začiatku do konca. Každá zátka je označená jedným písmenom, ktoré hláskuje Blantonove slová po dokončení setu. Posledný stopér označený písmenom „S“ vždy dokončí preteky víťazne!

Blanton’s Original Single Barrel,
ktorý je prevzatý z častí slávneho skladu H, bol kedysi určený pre veľvyslancov, hodnostárov a rodinu a priateľov plukovníka Blantona. Dnes má každý prístup k prvému single barrel bourbonu na svete. Chuťový profil je sladký, s tónmi citrusov a duba.
Na "nose" je krémový a vanilkový, dráždený karamelom a maslom, to všetko podčiarkujú známe koreniny na pečenie, ako je klinček, muškátový oriešok alebo škorica. Blanton’s Original nastavil štandard pre single barrel burbony v roku 1984.
Najlepšie sa podáva čistý alebo na ľade.
Fľašované na 46,5% alkoholu v objemových percentách.

Dodatočné parametre

Kategória: Americká whiskey
Hmotnosť: 1.7 kg
Alkohol: 46,5%
Darčekové balenie: Áno
Krajina: USA
Objem: 0,7L

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: