Kirk and Sweeney Reserva 40% 0,7L

Kód: B542
€40,90 €34,08 bez DPH
Na objednávku (3-15 dní)
Môžeme doručiť do:
16.2.2023

Kirk and Sweeney Reserva je vyrobený z trstinovej šťavy a starený v drevených sudoch z duba. Rum má tmavú mahagónovú farbu a múdro zachytáva pestrú paletu vôní a chutí.

Detailné informácie

Podrobný popis

"Kirk and Sweeney" bol názov dreveného škuneru, ktorý bol vyhlásený v pašovaní rumu z karibskej oblasti do Spojených štátov počas prvých rokov Veľkej Prohibície v USA. Obvykle tesne predtým, než vplával do vôd Spojených štátov, škuner Kirk and Sweeney zakotvil na tzv. „Rum Line“ (okraji vôd spadajúcich do jurisdikcie USA) a predával rum menším lodiam, ktoré zastavili po jeho boku. Menšie lode boli rýchlejšie a ovládateľnejšie ako flotila pobrežnej stráže a ľahšie pašovali rum na breh. Legendárnemu škuneru sa stal osudný rok 1924, kedy bol pobrežnou strážou zajatý s veľkou nakládkou skvelého karibského rumu, potom premenovaný na „Chase“ a až do neskorých 40. rokov slúžil potrebám US Coast Guard.

Kirk and Sweeney Reserva je vyrobený z trstinovej šťavy a starený v drevených sudoch z duba. Rum má tmavú mahagónovú farbu a múdro zachytáva pestrú paletu vôní a chutí. Všetko začína zemitou chuťou cukrovej trstiny a sušeného ovocia, v závere sa potom prejavuje vanilka a dub.

Každá vyrobená fľaša obsahuje aj informáciu o čísle plnenia a číslo samotnej fľaše.

kirk-sweeney-new

Dodatočné parametre

Kategória: Alkohol
Hmotnosť: 1.5 kg
% Alkoholu: 40%
Objem (L): 0,7L
Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Darčekové balenie: Nie
Cena za litr: 0.7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: